Земля

Земля перетворюєтьcя на небезпечне для життя місце – дослідження

відкриті джерела

"Ми в дуже поганій формі"

Науковці занепокоєні процесами на Землі та попереджають, що наша планета перестає бути "безпечним простором для людства", передає "Дивогляд" із посиланням на Sky News.

Експерти проаналізували нашу планету за шістьма з дев'яти ключовими показниками і встановили надвисокий рівень забруднення мікропластиком і ядерними відходами землі та водойм. У безпечних межах залишаються показники кислотності океанів, чистота повітря і озоновий шар. Водночас, це може дуже швидко змінитися.

"Ми в дуже поганій формі. У цьому аналізі ми показуємо, що планета втрачає стійкість", – прокоментував Йохан Рокстрем – співавтор дослідження, директор Потсдамського Інституту досліджень впливу на клімат.

Упродовж 14 років Рокстрем та інші міжнародні науковці створювали критерії для наукової оцінки загального стану Землі і з'ясували, що дотепер вода на Землі перейшла з категорії "ледь безпечної" в категорію "забороненої".

У дослідженні вчені використали комп'ютерне моделювання, за допомогою якого встановили, що погіршення показників одного критерію (клімат або біорізноманіття) спричиняє погіршення й решти інших. Так само усунення проблем з одним критерієм робить те саме й з іншими.

Експерти вважають, що "одним з найпотужніших засобів, якими володіє людство для боротьби зі зміною клімату", є очищення земель і збереження лісів.

"Найбільший головний біль, з яким ми стикаємося сьогодні – це кліматична криза і криза біорізноманіття", – прокоментував Рокстрем.

"Якщо ми швидко не скоротимо навантаження на Землю, ми пропадемо. Це дослідження говорить, що, ймовірно, ми стаємо як підгорілий тост", – зазначила професорка екологічної інженерії Університету Карнегі-Меллон Грейнджер Морган.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як на Землі з'явилося життя.

Дивіться також відео 5 каналу: Працівники-нелегали – що загрожує за неофіційне ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ