Комета

На Землі можна буде побачити комету, яка пролітає лише раз на 437 років

NASA

"Найкраще дивитися на небо до сходу сонця"

Астрономи відкрили нову комету, яка пролітає лише один раз на 437 роки. На Землі її можна буде побачити вже цими вихідними, передає "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert.

Космічний об'єкт під назвою Нішімура (Nishimura) уперше виявили 12 серпня 2023 року. Свою назву небесне тіло отримало на честь японського астронома-аматора Хідео Нішімури, який і знайшов її. Наукова назва комети – C/2023 P1. Точний розмір каменя залишається невідомим.

Астрофізик з Паризької обсерваторії Ніколь Бівер розповів, що комети достатньо рідко досягають піку видимості за такий короткий час з моменту відкриття. Більшість з космічних каменів виявляють за роки після того, як вони максимально наближуються до Сонця.

Комета Нішімура проходить повз Сонце кожні 437 років. За цей орбітальний період більшу частину часу космічний об'єкт проводить в холодному зовнішньому просторі Сонячної системи. Коли комета наближається до зірки, її крижана поверхня та ядро перетворюються на пил і газ, що утворюють довгий "хвіст". Сонячне світло, яке відбивається від цього хвоста, робить комети видимими із Землі.

Комета C/2023 P1 максимально наблизиться до Сонця вже 17 вересня. У цей момент відстань між небесним тілом і зіркою становитиме 33 млн км, що менше чверті відстані між Землею і Сонцем. Після цього комета пролетить повз Землю на безпечній відстані – 125 млн км.

Із Землі комету можна буде побачити неозброєнним оком. Найкраще спостерігати вже у ці вихідні. Особливо яскраво Нішімура проявиться у Північній кулі. Хвіст комети має зелений відтінок через те, що містить "більше газу, ніж пилу".

"Найкраще дивитися на небо до сходу сонця, в північно-східному напрямку зліва від Венери, в ясному небі, вільному від забруднення", – радить астрофізик Бівер.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що до Землі наближається комета, яку не бачили 80 тисяч років.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ