комета

До Землі наближається незвичайна комета – чим вона особлива

nasa.gov

Це може бути перша і остання поява цього небесного тіла у нашій частині Всесвіту

До Землі вже зовсім скоро наблизиться особлива комета, не схожа на всі інші, передає "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Астрономи відмітили, що вже у вересні поруч із нашою планетою пролетить комета C/2023 P1, що має незвичайне зелене сяйво навколо ядра. Вперше цей космічний об'єкт помітив японський астроном-аматор Хідео Нісімура.

Науковці відмічають, що видима зоряна величина комети дорівнює 8, тобто небесне тіло достатньо добре видно, щоб за ним можна було спостерігати. Коли комета досягне видимої величини від 5 до 3, її можна буде побачити у нічному небі, як звичайну зірку.

C/2023 P1має гіперболічну орбіту, а отже це може бути перша і остання поява цього небесного тіла у нашій частині Всесвіту. Таким чином, ця комета  може стати третім відомим міжзоряним об'єктом (після Оумуамуа і комети 2I/Борисов), що був виявлений у нашій найближчій околиці.

За прогнозами вчених, комета максимально наблизиться до Землі 13 вересня 2023 року, а до Сонця – 18 вересня. Знавці ще й досі не можуть встановити подальшу долю комети: чи покине вона Сонячну систему, чи потужні сили сонячної радіації розірвуть її на кілька частин.

Інтерес до комети C/2023 P1 викликало незвичне зелене сяйво хмари газу і пилу, яке спостерігається навколо її ядра. Такий колір створюють молекули вуглецю, які руйнуються під впливом сонячного світла.

 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що до Землі наближається комета, яку не бачили 80 тисяч років.

Дивіться також відео 5 каналу: Джус – легендарний льотчик, який буквально ЖИВ НЕБОМ – серед загиблих в авіатрощі на Житомирщині

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 
 

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ