На Волині студенти виявили найдавніший міський герб в Україні

На Волині студенти виявили найдавніший міський герб в Україні – фото

Волинський національний університет імені Лесі Українки

"Ми відкрили цікаву споруду XVI століття"

У місті Володимир, що на Волині, студенти знайшли під час розкопок унікальну річ, передає "Дивогляд" із посиланням на Волинський національний університет імені Лесі Українки.

Студенти археологічним методом досліджують різні ділянки, де є необхідність закладати нові труби. Під час розкопок на одній з ділянок вони виявили залишки споруди, яка потенційно може бути міським магістратом, будинком міського урядника, міського голови, або людини, яка мала певне відношення до міського управління.

На місці було знайдено унікальну річ – стилізований герб міста Володимир, що належав до часового проміжку XVI-XVII століття. Герб Володимира вважається найдавнішим міським гербом в Україні, що був засвідчений 1324 року на листі міста Володимира до німецького міста Штральзунда.   

"Ми відкрили цікаву споруду XVI століття із завалом кахляної печі, з титулатурою міського герба. Зараз ми проводимо дослідження, щоб забезпечити технологічну можливість виконання проєкту з реконструкції міських мереж і дослідити ту спадщину, що потрапляє в зону ризику під час будівельних та монтажних робіт", – розповів науковий співробітник Охоронної археологічної служби України і викладач кафедри історії України та археології університету Віктор Баюк.

Експерт пояснив, що за час розкопок також була знайдена корона кахельної печі, яка є похідною від давньоруського герба, що є сьогодні офіційним гербом міста і датується 16-17 ст. Разом із нею виявили ще три стилізованих герби Володимира і керамічну фігурку вершника. Усі предмети передали на опрацювання фахівцями-реставраторами.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що археологи розкопали гігантську статую маловідомого фараона у Каїрі.

Дивіться також відео 5 каналу: Чекати покращення? Реформа міжнародних пасажирських перевезень – Сергій Деркач докладно

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ