Лампочка

Чи відновлять росіяни масовані атаки на енергосистему України і коли це може відбутися – експерт

Pixabay

росіяни можуть посилити ракетні обстріли

З наближенням осінньо-зимового періоду дедалі частіше виникає питання щодо відновлення відключення світла у зв'язку з можливими руйнуваннями енергосистеми. Експерт розповів, чи варто очікувати масованих обстрілів критичної інфраструктури росіянами найближчої осені та зими, передає "Дивогляд".

Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко відмітив, що росіяни продовжують безперервні масовані атаки по українських містах та інфраструктурі. Енергосистема України дещо відновилася після попередніх нападів і руйнувань, але ще й досі працює у режимі дефіциту. 

Фахівець не став заперечувати, що цьогоріч масовані атаки на українську енергосистему можуть відновитися. За словами Харченка, росіяни можуть посилити ракетні обстріли критичної інфраструктури з метою знеструмити деякі регіони у жовтні-початку листопада:

"Цього року російські війська навіть не перериваються... Певна кількість ракет і дронів були спрямовані на енергетичну інфраструктуру... Ці атаки тривають і я внутрішньо готуюся до того, що в жовтні, або на початку листопада вони стануть значно більш інтенсивними і знову сфокусуються на енергетичній інфраструктурі, знову будуть бити по підстанціях і по генерувальних потужностях... З одного боку ми багато чого навчилися під цими атаками і маємо унікальний в світі досвід, яким чином їм протистояти і яким чином діяти, щоб мінімізувати наслідки... З іншого боку безумовно система є більш вразливою зараз, ніж рік тому... Далеко не все вдається відновити, далеко не все можливо відновити в рамках одного року. Буду відвертим, система слабкіша зараз, ніж рік тому, але ми краще знаємо, що робити, щоб уникнути небезпеки... Ми готуємося найкращим можливим чином до найгіршого і, дай Боже, щоб найгірше не сталось", – пояснив директор Центру дослідження енергетики.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Укренерго закликають українців заощаджувати електроенергію.

Дивіться також відео 5 каналу: Юрій Горбунов відмовляється від державних коштів на зйомки серіалу "СМТ Інгулець".

 Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ