Гроші

В Україні скасують фінансову допомогу для деяких категорій ВПО, але декільком подовжать

Shutterstock

Відповідне рішення ухвалили Кабмін та Мінреінтеграції

В Україні скасовують матеріальну допомогу для деяких категорій внутрішньо переміщених осіб, передає "Дивогляд" із посиланням на Міністерство соціальної політики та Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У вівторок, 11 липня, Кабінет Міністрів ухвалив постанову, відповідно до якої для всіх ВПО, які наразі отримують фінансові виплати, автоматично продовжать цю допомогу ще на 6 місяців. Нові правила щодо виплат для внутрішньо переміщених осіб набудуть сили від 1 серпня 2023 року. Однак, це не стосується переселенців, які перебувають за кордоном понад 30 днів або вже повернулися на своє місце проживання.

Розмір фінансової допомоги становить:

 • для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис грн;
 • для інших осіб – 2 тис грн.

Також деякі громадяни України можуть претендувати на держвиплати впродовж 12 міс. До цієї категорії належать переважно українські родини, які перебувають у складних життєвих обставинах і де середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Також на соцвиплати впродовж року можуть розраховувати сім'ї, у складі яких є особи працездатного віку, які:

 • доглядають за дітьми до досягнення ними шестирічного віку (включно);
 • мають трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядають за ними;
 • є особами з інвалідністю;
 • є громадянами, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю тощо.

Кому скасують виплати

Відповідно до постанови Кабміну з 1 вересня 2023 року фінансові виплати будуть скасовані внутрішньо переміщеним особам, чий майновий стан дозволяє обійтися без допомоги держави. Це стосується українців, які:

 • придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;
 • придбали на суму понад 100 тис грн земельну ділянку, квартиру, будівлю (крім житла, одержаного за рахунок державного або місцевого бюджету);
 • мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тис грн;
 • придбали іноземну валюту (крім валюти, одержаної від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму понад 100 тис грн;
 • мають у власності житло, розташоване на інших територіях, ніж на тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які окуповані, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім'ї.

ВПО перевірять через державні реєстри і в разі ухвалення рішення про припинення допомоги українця сповістять про це. Громадянин має право на оскарження рішення органу соцзахисту.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що постраждалі від війни можуть отримати до €30 тис.

Дивіться також відео 5 каналу: СПЕКА В ЄВРОПІ: прогнози Всесвітньої метеорологічної організації невтішні

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ