Євро

Постраждалі від війни можуть отримати до €30 тис – як це зробити

Shutterstock

Потрібно виконати три прості дії

Українці, які постраждали через повномасштабне російське вторгнення, можуть отримати компенсацію від €5 тис до €30 тис. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Міністерство цифрової трансформації України.

Для цього треба подати заяву до Європейського суду з прав людини протягом чотирьох місяців від моменту, коли людина постраждала від російської агресії, але не пізніше від 16 січня 2023 року.

Щоб подати заяву:

  • заповніть форму на сайті;
  • завантажте документ на комп'ютер, роздрукуйте, покладіть у конверт та наклейте на нього адресу ЄСПЛ (вона сформується автоматично при заповненні заяви на сайті);
  • надішліть заяву в одному з відділень "Укрпошти" (послуга безкоштовна).

Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно. Термін розгляду може становити від одного року.

Якщо у вас виникли питання щодо допомоги та формування заяви, то зверніться до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у вашому місті (адреси за посиланням).

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав, який нині курс валют в українських обмінниках.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ