Жінка із закритим обличчям

Таліби наказали закрити всі салони краси для жінок в Афганістані

Shutterstock

Озброєне угруповання запевняє, що дотримується свого ісламського права у поєднанні з афганськими звичаями

Таліби в Афганістані продовжують обмежувати права жінок і їхній доступ до громадських місць. Уряд Талібану наказав закрити в країні всі салони краси впродовж місяця, передає "Дивогляд" із посиланням на Reuters.

Салони краси почали з'являтися у Кабулі та інших містах Афганістану після усунення угруповання Талібан від влади наприкінці 2001 року. Заклади продовжували працювати навіть після повернення талібів до влади в країні два роки тому, хоча діяльність ця була "під закритими вивісками".

Тепер же Талібан наказав закрити всі салони краси для жінок за короткий час:

"Останній термін закриття салонів краси для жінок – один місяць", – заявив речник Міністерства запобігання пороку та пропаганди чеснот Мохаммад Садік Акіф.

Іноземні уряди, колегії та офіційні особи ООН засудили такі примусові обмеження прав жінок з моменту, як таліби повернули собі владу в Афганістані у 2021 році. У 2022-му влада заборонила дівчатам і жінкам навчатися у школах та вступати до університетів, працювати в неурядових організаціях, які надавали афганцям допомогу, а також відвідувати більшість громадських місць (лазні, спортзали, парки тощо).

Натомість, уряд талібів навпаки стверджує, що поважає права жінок, але дотримується свого власного ісламського права у поєднанні з афганськими звичаями.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що таліби вбили жінку через те, що вона вийшла на вулицю без паранджі.

Дивіться також відео 5 каналу: "Мир вам братья и сестры! Русские...": сліди орків в школі у Катюжанці | "Невигадані історії"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ