Афганські жінки

"Таліби постукали в її двері тричі": мама чотирьох дітей не змогла приготувати їжу для бойовиків – її за це вбили

Shutterstock

Увага всього світу зараз прикута до подій в Афганістані

Журналісти CNN розповіли шокуючу історію про вбивство в Афганістані матері чотирьох дітей талібами. Цю історію переповідає "Дивогляд".

Наджія була вдома зі своїми трьома маленькими синами та донькою у маленькому селищі на півночі Афганістану, коли бійці Талібану постукали до їхніх дверей.

25-річна дочка Наджії Маніжа знала, що вони прийдуть - її мати сказала їй, що вони робили те ж саме попередні три дні, вимагаючи, щоб вона приготувала їжу для 15 бійців.

"Мама сказала їм: "Я бідна, як я можу приготувати стільки їжі?" Після цього її почали бити. Моя мама впала, вони вдарили її автоматом АК47", - розповіла Маніжа.

Дівчина кричала на бійців, щоб вони припинили. На якусь мить вони зупинилися, а потім кинули в кімнату гранату і втекли. Весь будинок охопило полум’я.

Після побиття Наджія померла.

Ця подія сталася 12 липня. А вже через місяць суцільний жах охопив всю країну.

Після того, як бойовики Талібану встановили контроль над усім Афганістаном, жінки втратили практично всі права, які здобули за останні 20 років. Віднині жінки змушені одягати паранджу. Вони можуть виходити з дому лише у супроводі якогось родича-чоловіка.

У селі, де жила Наджія зі своїми дітьми, більшість жінок - вдови, які заробляли на життя продажем молока. Тепер таліби заборонили їм це робити. 

Жінки Афганістану втратили право на роботу і освіту і навіть на спокійне життя. Багато хто боїться, що ці свободи вже ніколи не повернуться.

Напередодні світ шокували кадри із аеропорту Кабулу. Тисячі людей проривалися до літаків у надії втекти із країни. Люди чіплялися за шасі і намагалися застрибнути у літак на ходу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ