ЗАЕС

Які регіони постраждають у випадку теракту на Запорізькій АЕС – Енергоатом

Telegram / Енергоатом

В Україні провели масові навчання на випадок можливого теракту

Українцям повідомляють про можливий теракт на Запорізькій атомній електростанції, що призведе до негативних наслідків. Які регіони України опиняться в зоні ураження розповідає "Дивогляд".

Експерти на засіданні Міжвідомчого кризового штабу заявили, що в разі атаки на ЗАЕС під загрозу потраплять щонайменше чотири області України. Очільники цих регіонів також були присутні на засідання. Зокрема, йдеться про:

  • Запорізьку область;
  • Дніпропетровську область;
  • Херсонську область;
  • Миколаївську область.

"До складу Міжвідомчого кризового штабу, діяльність якого координує очільник Міненерго України Герман Галущенко, увійшли міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук, президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, керівник Держінспекції ядерного регулювання Олег Коріков, голови Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак та Запорізької – Юрій Малашко, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, а також представники Миколаївської та Херсонської обласних військових адміністрацій", – йдеться у повідомленні "Енергоатому".

Читайте також: Якими продуктами запастись на випадок теракту на ЗАЕС – поради.

Також 29-30 червня в Україні відбулися масові навчання на випадок можливого теракту на Запорізькій АЕС. Під час навчання експерти приділили увагу "системі оповіщення населення, моніторингу руху та показників забруднення "радіаційної хмари", способам оперативного усунення наслідків розповсюдження радіації, шляхам евакуації населення автомобільним та залізничним транспортом тощо".

"У межах навчань моделювалися різні сценарії можливої аварії на станції та вплив цієї події на навколишні території. Залежно від цих сценаріїв наслідки потенційної аварії може відчути і окремий регіон України, і сусідні держави. Ускладнює ситуацію той факт, що росіяни відрізали нас від системи моніторингу ситуації на станції. Але і цей момент ми теж враховували під час навчань", – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Читайте також: У випадку катастрофи на ЗАЕС йодна профілактика не потрібна – експерти

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що робити у разі радіаційної аварії.

Дивіться також відео 5 каналу: Помирали у муках. Рашисти не дозволяли витягувати людей з-під завалів у Бородянці |Невигадані історії

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ