Загадкова людина, невідомий чоловік, інкогніто

Від мобілізації можуть звільнити деякі категорії чоловіків – подробиці

Shutterstock

"Ми працюємо над цим питанням"

У нашій країні можуть змінити законодавство задля можливості бронювання від мобілізації ФОП та гіг-спеціалістів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на DOU.

Під час IT Ukraine Legal директор департаменту економіки безпеки і оборони Мінекономіки Сергій Сметанко розповів, що у міністерстві триває обговорення можливості зробити так, щоб ФОП і гіг-спеціалісти були доступними для бронювання від мобілізації.

"Кожна галузь – унікальна, але ІТ-галузь – одна із найпотужніших і найважливіших в Україні. Ми розуміємо, що ФОП – це основна форма працевлаштування в ІТ. Знаємо, що є і гіг-спеціалісти. На жаль, зараз всі вони випали із системи. У законі чітко написано, що можуть бронюватися лише підприємства, установи й організації. Ми працюємо над цим питанням, думаємо про відповідні зміни до закону. Вже є певні напрацювання, але поки на робочому рівні", – поділився Сметанко.

Директор департаменту додав, що минулого року багато заявок повертали компаніям, аргументуючи це недостатнім обґрунтуванням. Наразі процедуру прописали чіткіше й зрозуміліше, а для підприємства потрібно лише підпадати під три критерії, щоб його вважали критично важливим.

Раніше "Дивогляд" розповідав, кого з військовозобов'язаних українців можуть мобілізувати лише за їхнім власним бажанням.

Дивіться також відео 5 каналу: Банки та обмінники відмовляються купувати долари! Що робити, коли в обміннику вимагають комісію?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ