Жінки-військовослужбовці

Жінки, ЛГБТ, ексв'язні та інваліди: як українці ставляться до різних категорій військовослужбовців (соцопитування)

Shutterstock

Деякі категорії можуть стикатися з проблемами під час служби

Соціальне опитування продемонструвало ставлення українців до військових, які служать у лавах ЗСУ. Детальніше розповідає "Дивогляд" із посиланням на результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", Українського ветеранського фонду Мінветеранів і Незалежної антикорупційної комісії (НАКО).

Опитування проводили у період з 27 по 29 березня 2023 року серед 2 тис респондентів віком від 18 років і більше. При цьому використовувався метод САТІ, який охоплював респондентів з усієї території України, крім тимчасово окупованої.

Як ставляться до жінок-військовослужбовиць в армії

Близько чверті українців вважають, що українські жінки-військовослужбовиці зазнають (6%) або скоріше зазнають (18%) дискримінації під час служби у лавах ЗСУ. Разом із цим, 22% українців зазначили, що сучасні умови служби радше не враховують потреби жінок, а ще 6% вважають, що однозначно не враховують.

Увагу звернули й на гендерні стереотипи. Близько 37% опитаних цілком погоджуються, що головне покликання жінки – народити дітей, а ще 22% – радше погоджуються.

Близько 10% респондентів повністю поділяють думку, що кращими керівниками є чоловіки, ніж жінки. 14% опитаних поділяють цю думку частково. Водночас, 50% респондентів впевнені, що жінка здатна командувати бойовим підрозділом на рівні з чоловіком. 

як в армії ставляться до різних категорій українців
як в армії ставляться до різних категорій українців
Фото: Соціологічна група "Рейтинг"

Як ставляться до представників ЛГБТ-спільноти в армії

Близько 48% респондентів мають нейтральну загальну позицію щодо представників ЛГБТ-напряму, однозначно негативну – 28%, радше негативну – 13%. Якщо казати про ставлення до ЛГБТ-спільноти в лавах ЗСУ, то нейтральним воно залишається у 44% опитаних українців, однозначно негативне – у 17%, радше негативне – у 8%.

Чверть респондентів (34%) вважають, що представники ЛГБТ у лавах ЗСУ скоріше зазнають дискримінації, а 9% впевнені у цьому.

як в армії ставляться до різних категорій українців
як в армії ставляться до різних категорій українців
Фото: Соціологічна група "Рейтинг"

Разом із цим, більшість (42%) позитивно ставляться до представників ЛГБТ в українській армії. Вони вважають необхідним надати цій категорії військовослужбовців права, які передбачені законом для військовослужбовців і їхніх родин.

як в армії ставляться до різних категорій українців
як в армії ставляться до різних категорій українців
Фото: Соціологічна група "Рейтинг"

Як ставляться до колишніх ув'язнених в армії

Нейтральне ставлення до цієї категорії військовослужбовців розділяють 47% опитаних, а радше негативно ставляться 21%. За умови, якщо ув'язнені були звільнені до початку повномасштабного вторгнення, то третина (35%) має до них радше позитивне ставлення, 29% – радше позитивно і ще 29% – радше нейтрально. Близько 43% респондентів вважають, що колишні в'язні не стикаються з дискримінацією у ЗСУ.

Як ставляться до військових з інвалідністю в армії

Більшість українців (60%) вважають, що військовослужбовці з обмеженими можливостями мають служити в тилових частинах, а 18% поділяють думку, що ця категорія українців повинні бути звільнені зі служби взагалі.

66% опитаних відчувають гордість і 63% вдячність перед військовими, які повернулися до служби у лавах ЗСУ після отримання травм та інвалідності внаслідок участі у війні.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українців довіряють ЗСУ.

Дивіться також відео 5 каналу: Президент гопник, Кадыров академик, министр обороны оленевод. Отечественный автомобиль китайский.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ