Вогнегасник для квартири та будинку: який обрати і як ним користуватися – поради

Під час війни для власної безпеки важливо мати у себе вдома переносний вогнегасник

В Україні дедалі частіше можна спостерігати, коли уламки БПЛА та ракет потрапляють у житлові будинки та інші будівлі та спричиняють пожежу. На цей випадок необхідно завжди мати у своїй квартирі або приватному будинку вогнегасник, щоб скористатися ним до приїзду пожежної служби. Який вогнегасник обрати для квартири, а який підійде для будинку розповідає "Дивогляд".

Як обрати вогнегасник

Зверніть увагу на тип своєї оселі, її площу та наявність легкозаймистих предметів і речей. На основі цієї інформації, враховуючи ймовірний ступінь важкості пожежі, необхідно обирати вогнегасник для якомога швидшого гасіння вогню.

Вогнегасник для квартири: переваги та недоліки

Експерти вважають, що найкращим вогнегасником для квартири вважається вуглекислотний. Цей тип передбачає випускання газу, що міститься всередині вогнегасника, на вогонь під тиском. Випущений газ зіб'є полум'я, охолодить джерело займання та перешкодить доступу кисню до нього.

 • Переваги вуглекислотного вогнегасника

Газ, що розміщується всередині вуглекислотного вогнегасника, не містить токсичних речовин і безпечний для людини. Після його використання достатньо просто провітрити приміщення.

При потраплянні газу на речі також не варто перейматися. Одяг достатньо просто випрати і випрасувати при високій температурі.

Таким вогнегасником можна гасити й пожежу, яку було спричинено в результаті загоряння побутової техніки та електронних приладів.

Порада: у роботі з вогнегасником краще використовувати рукавиці. 

 • Недоліки вуглекислотного вогнегасника

Основним недоліком вуглекислотного вогнегасника є те, що він не усуває тління, а лише збиває полум'я. З поверхнями, що тліють найкраще впорається порошковий вогнегасник.

 • Як використовувати вуглекислотний вогнегасник
Інструкція з використання вогнегасника
Інструкція з використання вогнегасника
Фото: відкриті джерела

Порошковий вогнегасник: переваги та недоліки

Порошковий вогнегасник випускає порошок, що не займається та ефективно гасить полум'я. Однак, порошковий вогнегасник не знижує температуру поверхні, а отже після його використання варто залити місце загорання водою. 

Найсуттєвішим недоліком такого типу вогнегасників є токсичність порошкової суміші. Також, порошок суттєво заважає видимості, що у свою чергу може ускладнити спроби людини вибратися зі задимленого приміщення.

Найкраще мати у своїй оселі як вуглекислотний, так і порошковий вогнегасник. Другий використовувати лише у тих випадках, коли вуглекислотний не може впоратися.

 • Як використовувати порошковий вогнегасник
Інструкція з використання вогнегасника
Інструкція з використання вогнегасника
Фото: відкриті джерела

Вогнегасник для приватного будинку: переваги та недоліки

У випадку з приватним будинком варто звернути увагу на більш потужні вогнегасники, які зможуть загасити у тому числі й дерев'яні предмети. Краще надати перевагу повітряно-пінному або повітряно-емульсійному вогнегаснику.

Повітряно-емульсійний вогнегасник коштує більше, ніж аналоги, але він здатен загасити і відкрите полум'я, і тління. За допомогою переносного вогнегасника можна загасити полум'я, коли воно ще не встигло розгорітися до великої площі.

Щодо водних вогнегасників, то в жодному разі не варто їх використовувати для гасіння електропроводки та загоряння побутової техніки. У цьому випадку все завершиться ураженням струмом. Для таких цілей краще обрати вуглекислотний вогнегасник.

Як безпечно зберігати вогнегасник

Дотримання кількох правил з безпечного використання вогнегасника допоможуть вам вберегтися від небажаних проблем і наслідків:

 • Для квартири краще розглядати переносні вогнегасники, вагою до 8 кг, оскільки підіймати важкі вогнегасники нелегко і сповільнює час гасіння пожежі;
 • Тим, хто живе у приватному будинку, необхідно встановити вогнегасники у кожній споруді на ділянці, а жителям двоповерхових квартир варто розмістити вогнегасники на кожному з поверхів. Найкращі місця для розташування: кухня, вихід з оселі, найдальший від виходу кут;
 • Заздалегідь ознайомтеся з інструкцією вогнегасника, щоб швидко зорієнтуватися в екстреній ситуації;
 • Зберігайте вогнегасники в недоступному для дітей місці;
 • Зберігайте вогнегасник далі від прямих сонячних променів та джерел нагрівання;
 • Стежте за терміном придатності вогнегасника та змінюйте його, щойно він спливе;
 • Деякі вогнегасники можна заправляти декілька разів, а ось речовину, що вони містять, необхідно так само змінювати по завершенні терміну зберігання.

Як безпечно використовувати вогнегасник – інструкція:

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як уникнути пожежі під час використання альтернативних джерел світла та тепла.

Дивіться також відео 5 каналу: КАФЕ з ХЕРСОНА: як працювали в окупації, виїжджали та адаптовували бізнес в Одесі

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше