Ілон Маск

Ілону Маску дозволили вживляти чіпи в мізки людей

elonrmuskk / Instagram

Мозковий імплант має допомогти людям усунути наслідки певних хвороб мозку

Американський мільярдер Ілон Маск отримав дозвіл на проведення випробувань із вживляння чипів у мозок людей. Детальніше про це розповідає "Дивогляд".

Компанія Маска Neuralink має на меті провести тестування мозкових імплантів на людях. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) дало офіційний дозвіл на таку процедуру, яка має допомогти людям усунути наслідки певних хвороб мозку.

"Схвалення FDA є важливим першим кроком, який одного дня дозволить нашій технології допомогти багатьом людям", – зазначили у Neuralink.

На початку 2022 року Neuralink вже подавала заявку до FDA на отримання дозволу на проведення дослідження. Однак, через кілька проблем, які треба було вирішити, заявку відхилили. Зокрема, проблеми стосувалися літієвої батареї пристрою, можливості міграції дротів імплантату в мозку, а також проблеми безпечного вилучення пристрою без пошкодження мозкової тканини.

Ілон Маск вважає, що мозковий імплант компанії Neuralink буде здатен побороти ряд захворювань: ожиріння, аутизм, депресію, шизофренію, деменцію тощо. Більше того, бізнесмен настільки впевнений у якості розробки своєї компанії, що готовий імплантувати її своїм дітям.

Набір учасників на випробування зі вживляння чипів у головний мозок ще не розпочався. Наразі відомо, що під час перших двох тестувань пристрою Neuralink піддослідним спробують відновити зір і забезпечити рух м'язів тим, хто не здатний робити це самостійно.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Ілон Маск розробляє альтернативу ChatGPT, яка "шукатиме правду".

Дивіться також відео 5 каналу: РЕЗНІКОВ випробував український ВСЮДИХІД "Богун"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ