Курячі яйця

Як зміниться вартість яєць в Україні влітку – розповіли експерти

Shutterstock

У 2022 році в Україні спостерігалося зростання цін на яйця майже на 50%

Вартість одного десятка становила щонайменше 60 грн, подекуди до 100 грн. Чи зміниться ситуація найближчим часом – розповідає "Дивогляд".

Напередодні Великодня вартість десятка яєць становила близько 71-74 грн, у той час, як минулого року цінник був на рівні 36 грн. Після свят відбулося падіння цін.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка розповів, що з початку травня спостерігається  тенденція до зниження вартості яєць. Після Великодня ціни на цей товар у супермаркетах знизилися на 9-12%. Тепер десяток яєць коштує близько 60-70 грн.

"Поголів’я курей-несучок поступово відновлюється і з потеплінням та збільшенням світлого дня витрати на електроенергію знижуються, що також вплине на собівартість продукту. До середини літа ціна може ще просісти на 15%", – каже аналітик.

Важливу роль у подальшому зниженні цін відіграватимуть:

  • нарощення поголів’я;
  • збільшення пропозиції яєць від приватних господарств;
  • тепла погода;
  • стабільність цін на корми.

Якою буде вартість яєць влітку?

Експерт з птахівництва, співробітник НААН Олег Катеринич прогнозує, що влітку вартість одного яйця становитиме 2,5-3 грн, а отже десяток обійдеться українцям у 25-30 грн.

"Традиційно влітку вартість яєць знижується на 30–50% порівняно з початком весни. Хоча тиждень тому відпускна ціна з птахофабрик вже коливалася десь близько 3 гривень", – зазначив Олег Катеринич.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні можуть змінити умови продажу яєць.

Дивіться також відео 5 каналу: В кРЕМЛІ НОВА ІСТЕРИКА З ПОГРОЗАМИ. А рОСІЙСЬКІ МАТЕРІ ВЖЕ ПЛАЧУТЬ | Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ