Солодкі напої

На солодкі й газовані напої планують запровадити акцизний податок

Shutterstock

Ласунам можуть ускладнити життя

Верховна Рада готується запровадити акцизний податок на солодкі й газовані напої. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Telegram-канал ВРУ.

Наразі зареєстровані два законопроєкти, які можуть ускладнити життя ласунам:

  • № 9032-1 – вносить зміни до Податкового кодексу. На мінеральні та газовані води з додаванням цукру, інших підсолоджувачів та ароматичних речовин встановлюється ставка податку у розмірі 0,1 євро (4 грн) на один літр напою.
  • № 9033-1 – визначає, що 50% виручених коштів спрямовуються на реалізацію програм профілактики та лікування захворювань, які виникають від регулярного вживання солодких газованих напоїв. Ще 50% буде спрямовано на програму дитячого харчування в школах, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.

За словами голови Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, акцизний податок на солодкі газовані напої є узгодженою позицією команди Президента. Також на площадці профільного комітету обговорили цю ініціативу з представниками бізнесу та міністерств.

Раніше ми розповідали, що власників майна, пошкодженого через війну, звільнили від податку на нерухомість.

Дивіться також відео 5 каналу: рОСІЯНИ zАВИВАЮТЬ | БУМЕРАНГ БАНДЕРИ. Повний випуск

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ