айсберг розміров з Лондон, який дрейфує океаном

Науковці показали айсберг розміром з Лондон, який дрейфує океаном – відео

British Antarctic Survey

Об'єкт віддалився від свого полярного континенту на 150 км

Британські науковці показали гігантський айсберг, що відколовся від льодовика в Антарктиді, розміром з Лондон, передає "Дивогляд" із посиланням на British Antarctic Survey.

Дрейфуючий айсберг A81 відколовся від шельфового льодовика в Антарктиді за 10 років після появи перших тріщин. Британська антарктична служба зробила знімок масивної крижаної брили з повітря.

Експерти відмітили, що на поверхні розташована лише невелика частка айсберга, а більша частина прихована на глибині кілька сотень метрів.

Наразі айсберг А81 віддалився від свого полярного континенту на 150 км. Науковці намагаються з'ясувати, чи становить цей об'єкт загрозу для людства та екології. Річ у тому, що у процесі танення айсберг виділяє чимало речовин, які cприяють росту мікроскопічних рослин. Зокрема, фітопланктону.

Під час танення в океан потрапляє велика кількість прісної води, яка знижує рівень солоності й утворює несприятливе середовище для життя різних живих організмів.

Варто відмітити, що це вже другий гігантський розкол, зареєстрований за останні два роки.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що чотирьом країнам загрожує масштабний потоп.

Дивіться також відео 5 каналу: Зеленський про "Рамштайн-10" – "Є рішення"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ