імітація поселення вікінгів

Задовго до Колумба: вікінги жили у Північній Америці ще у 1021 році – дослідження

Science News for Students

Це найдавніша дата, яка свідчить про перебування європейців на території Північної Америки

Існує чимало гіпотез щодо того, хто першим ступив на землі Північної Америки. Науковці відмітили, що саме вікінги населяли ці місцевості ще задовго до того, як туди прибув Колумб, передає "Дивогляд" із посиланням на ScienceNews.

Геологи Марго Куйтемс і Майкл Ді проаналізували під час дослідження дерев'яні предмети, виявлені археологами раніше. З їх допомогою учені вирішили встановити точну дату перебування вікінгів на території Північної Америки. Для цього вони провели підрахунки на кільцях дерев і виявили, що предмети були зроблені з дерев, зрубаних у 1021 році. 

Предмети були знайдені під час археологічних розкопок у 1960 році на землях L'Anse aux Meadows. Як саме використовувалися ці предмети невідомо, але вирізані вони були металевим інструментом.

На трьох знахідках було виявлено "річне кільце росту дерева", яке свідчило про характерний сплеск рівня радіовуглецю. Також результати інших досліджень продемонстрували, що підвищення рівня радіоактивного вуглецю в атмосфері планети відбулося ще у 993 році.

Варто відмітити, що 1021 рік є найдавнішою датою, яка свідчить про перебування європейців на території Північної Америки. Вона передувала подорожам Колумба у 1492 році. Ще одним імовірним поселенням вікінгів вважають північний півострів Ньюфаундленд.

 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, хто раніше за усіх відкрив Новий світ та сягнув карибських берегів.

Дивіться також відео 5 каналу: російські окупанти ховаються в лісах, "викурити" їх буде важко: ситуація на Херсонщині

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ