Національний університет "Києво-Могилянська академія"

У Києво-Могилянській академії заборонили спілкуватися російською мовою навіть на перервах

Shutterstock

"Могилянка повністю буде україномовним університетом"

У Києво-Могилянській академії заборонили будь-яке спілкування російською мовою. Про це заявив голова Наглядової ради НаУКМА Геннадій Зубко, передає "Дивогляд".

Відповідно до нових правил внутрішнього розпорядку навчального закладу, заборона поширюється на викладачів, студентів та адміністративний персонал.

Йдеться не лише про заборону проведення навчального процесу російською, але й спілкування серед студентів та викладачів між собою під час перерв.

"Якщо викладання російською не ведеться в університеті вже дуже давно, то тепер заборона стосується і спілкування між собою мовою окупантів у Могилянці", – сказав Зубков.

Президент НаУКМА Сергій Квіт відмітив, що стежити за кожним студентом і викладачем і контролювати мову спілкування ніхто не буде. 

"Ніхто не буде підслуховувати студентів, але внутрішня громадська думка буде такою, що це буде сприяти тому, щоб Могилянка повністю була україномовним університетом. Таке рішення переважить громадську думку всередині колективу, і люди будуть на це зважати", – сказав Квіт.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь підтримав заборону російської мови у "Києво-Могилянській академії".

"Підтримую це рішення і вважаю, що в кожному університеті мають бути створені найкращі можливості для виховання справді патріотичних, вольових, освічених громадян України. Разом з тим, стаття 21 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" говорить про те, що мова освітнього процесу – державна", ‒ йдеться у повідомленні.

За словами Креміня, ця ініціатива збіглася з тим, що один з українських емігрантів заповів Могилянці один мільйон доларів.

"Наскільки мені відомо, одне з його побажань ‒ щоб у Києво-Могилянській академії, яка була і є форпостом високої науки, продовжували тримати курс як на утвердження української мови та культури, так і нашої національної ідентичності", ‒ додав він.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українців довіряють ЗСУ.

Дивіться також відео 5 каналу: "2-3 МІСЯЦІ", МІЛЬЙОН ЧМОБІКІВ та НАСТУП рОСІЇ: чи достатньо в окупантів сил? | Холодна-Машовець

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ