КНР

Вперше за 60 років: у Китаї скоротилася чисельність населення

Depositphotos

Це обумовлено кількома факторами

У Китаї у 2022 році скоротилася чисельність населення на 850 тисяч людей та наразі становить 1,41 млрд людей, що сталося вперше за 60 років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Reuters.

Згідно з прогнозом ООН, до 2050 року населення Китаю може зменшитися на 109 млн людей, що більш ніж втричі перевищує попередній прогноз у 2019 році. На думку місцевих демографів, якщо це продовжиться, то Китай постаріє раніше, ніж розбагатіє, бо ці процеси негативно вплинуть на економіку.

У 2022 році рівень народжуваності в Китаї становив лише 6,77 народжень на 1000 людей ‒ найнижчий показник народжуваності. Для порівняння, у 2021 році цей показник становив 7,52 народжень у 2021 році.

Демографічний спад, серед усього іншого, ‒ результат політики Китаю щодо однієї дитини, яку він запроваджував у період з 1980 до 2015 року. Також це обумовлено істотними витратами на освіту, внаслідок чого багато китайців відмовлялися мати більше однієї дитини в сім'ї.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що, на думу Ілона Маска, колапс населення (різке падіння чисельності населення) – "найбільша загроза для цивілізації".

Дивіться також відео 5 каналу: СОЛЕДАР і БАХМУТ тримаються. Вибухають рашистські склади. Масштабний обмін полоненими. 327 день

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ