Сивина: причини, уповільнення та небезпечні симптоми

Фахівці розповіли, чому з'являється сивина, як її уповільнити та коли варто турбуватися

Сивина з віком стає насправді актуальною проблемою для багатьох людей, а тому варто знати, чим обумовлений цей процес. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на uahealth.

Втрата кольору волосся відбувається через клітини меланоцити, пов'язані з синтезом меланіну (відповідає за пігментацію).

"Цікаве: в природі є два пігменти – еумеланін і феомеланін. Еумеланін забезпечує темні відтінки (привіт, брюнетки та шатенки). Феомеланін – за жовтий та червоний (привіт, блондинки та руденькі)", – йдеться у повідомленні.

Саме внаслідок сповільненого синтезу меланіну людина починає сивіти, що не завжди пов'язано зі старістю. Наприклад, це може бути обумовлено наступним:

  • генетика;
  • стрес;
  • постійний прийом антибіотиків, зловживання алкогольними напоями та незбалансоване харчування;
  • хронічні захворювання;
  • порушення в роботі ендокринної системи, гормонального фону;
  • дефіцит важливих вітамінів і мінералів.

Якщо волосся вже посивіло, то воно не може "розсивіти", бо це незворотній і неминучий процес. Однак науковці активно працюють над створенням ліків проти сивини.

Для уповільнення посивіння прислухайтеся до наступних порад:

  • Захищайтеся від ультрафіолету за допомогою капелюха, парасольки чи навіть тіней. Перед купанням використовуйте водостійкий сонцезахисний спрей для волосся. Також захищайтеся від холоду за допомогою шапки.
  • Не зловживайте алкоголем, курінням і медикаментами.
  • Стежте за збалансований харчуванням.

Сивина може бути тривожним сигналом, якщо людина сивіє "вогнищами", а не по довжині волосся. Якщо сивіння доповнюється зміною ваги, постійною втомою, задишкою або аритмією, то варто звернутися до лікаря-трихолога чи терапевта за допомогою.

Згідно з науковими даними, у людей з серцево-судинними хворобами значно більше сивого волосся, ніж в інших людей аналогічного віку. Якщо ви єдина людина, яка посивіла у компанії однолітків – варто записатися на візит до кардіолога.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як сушити мокре волосся, щоб не завдати йому шкоди.

Дивіться також відео 5 каналу: Кримські чмобіки горять на роботі. Знову «Шахеди». Болгарія дає зброю. 290 день

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше