Папа Римський Франциск

Папа Римський заявив, що поважає росіян і їхній гуманізм

Instagram / franciscus

"Жорстокість не притаманна російському народові"

Папа Римський Франциск вважає, що жорстокість армії окупантів не властива народу росії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Vatican News.

"Мене вражає – і тому я вживаю слово "багатостраждальна" [дослівно: "martoriata" ‒ "піддана мукам" від "martoriare" ‒ "катувати, мучити"] – ота жорстокість, яка не притаманна російському народові, можливо… бо російський народ – це великий народ; це [жорстокість] найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду, найманців… Я волію думати так, бо маю велику пошану до російського народу, до російського гуманізму. Я маю велику прихильність до російського народу, як також велику прихильність до українського народу"

На думку понтифіка, всесвітньо відомий російський письменник Федір Достоєвський "до сьогодні надихає християн до осмислення християнства". Також Папа Римський розповів, що у 11-річному віці український священик навчив його прислуговувати під час української літургії.

"Через це мені також дуже подобається українська літургія. Я опинився між двома народами, до яких маю прихильність. І не тільки я. Святий Престол провів чимало конфіденційних зустрічей, багато речей з позитивними результатами"

Цю заяву у Facebook не оминула увагою пані посол України у США Оксана Маркарова:

"Соррі, не стримаюсь. Папа Римський, мабуть, якось неуважно читав Достоєвського. Інакше Його Святість не дивувався би жорсткості росіян (яка якраз їм природньо притаманна). А декілька інших творів російських письменників/поетів, включно з Пушкіним, Купріним, Булгаковим, як і навіть поверхневе вивчення правдивої історії нашого регіону, показало би, що гуманізмом не пахло в Московії ні при Івані Грозному 1547 року, ні 1708, коли було брутально вирізано Батурин, ні в кожній події після того"

Раніше "Дивогляд" розповідав, що Папа Римський висловився про війну росії проти України та сказав, що у ній "немає добрих і злих".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ