Shahed-136

Як врятуватися під час обстрілу дронами – поради

Скріншот відео

Ця інструкція може зберегти ваше життя

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розповіли про те, що робити під час атаки дронами, передає "Дивогляд".

"Особливість цих БпЛА у тому, що вони гучні. Коли наближаються – у повітрі добре чутно звук, схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопили. Хоч наші захисники вдало збивають дрони, вони все одно небезпечні. Тож як розпізнати техніку та що робити, аби вберегти себе", – йдеться у повідомленні.

Як поводитись у випадку атаки дрона-камікадзе:

  • Чути звук двигуна десь поруч – оцініть ситуацію навколо й тримайтеся осторонь від адміністративних будівель, стратегічних та військових об'єктів.
  • Знайдіть укриття та перечекайте атаку.
  • Якщо ж воно далеко – дотримуйтесь правила "двох стін", які мають відділяти вас від небезпеки. Сховайтеся у підвалі чи цокольному поверху будинку, підземному паркінгу чи переході.
  • Якщо ви потрапили під обстріл на вулиці, то знайдіть будь-який виступ, заглиблення у землі чи канаву. Не залишайтеся у транспорті. Лягайте на землю, закрийте голову руками та відкрийте рот. У приміщенні оберіть місце у кутку та недалеко від виходу для того, щоб миттєво залишити будинок у випадку попадання снаряда. Ховатися у під'їзді, під аркою, на сходових майданчиках, у підвалі панельного будинку, поблизу автомобільної техніки, автозаправної станції небезпечно.
  • Перебувайте в укритті щонайменше 10 хвилин після завершення обстрілу.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що необхідно мати вдома на випадок відключення електрики.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ