"Що це гримить?": як за звуком розпізнати, чим атакує ворог – поради

Українцям розповіли про те, як завдяки звукам можна розпізнати застосування ворогом певного озброєння, а також про те, як діяти у різних ситуаціях

"Що це гримить? Це питання не втрачає своєї актуальності з першого ракетного удару росії по мирній Україні. Майже по всій Україні лунають сирени і ми кожного дня чуємо різні звуки зброї", – пише "Боярський гуманітарний штаб" у Facebook.

Системи ППО

У цьому випадку вибух можна порівняти з розривом гігантської петарди чи фейерверком. Вночі за кілька секунд до звуку можна помітити спалах світла. Якщо ви почули цей звук, то знайте, що українські військові наносять удари по ворожих літаках і ракетах. Залишайтеся в укриттях та чекайте відміни тривоги.

Бомбосховище
Бомбосховище
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Артилерія – міномети і гаубиці

Звук снарядів, випущених із міномета чи гаубиці, зазвичай нагадує довгий і тягучий свист. Снаряди гаубиці летять швидше, ніж міномета. Якщо з'явився цей звук, то це означає, що ви знаходитеся в зоні ураження під артилерійським вогнем. Тут ми детально розповідали, що робити у цій ситуації.

Реактивні системи залпового вогню – Гради і Смерчі

"Постріли з цих систем нагадують шурхіт, оскільки ракети випускають одна за одною. За хорошої погоди їх чути на великій відстані. Звук ракети, що летить, нагадує свист. Ракети з Градів летять трохи повільніше, зі Смерчів – швидше"

Якщо ви почули цей звук, то у вас є близько 10 секунд для пошуку укриття. Підійде хоча б невелике заглиблення чи яма, а якщо вони відсутні – просто лягайте на землю, закривайте вуха та відкрийте рот.

Окрім цього, українцям нагадали, що якщо вони помітили неподалік вибух, то бігти туди, щоб сфотографувати чи зняти відео, ЗАБОРОНЕНО. Це обумовлено тим, що надалі можуть бути нові постріли.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як розпізнати політ ракети.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше