Одна з перших зірок у всесвіті

Астрономи виявили одну з найперших зірок у Всествіті

NOIRLab / NSF / AURA / J. da Silva

Об'єкт утворився через 100 млн років після Великого вибуху

Японські астрономи виявили залишки однієї з перших зірок у Всесвіті, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Inverse.

Науковці з Університету Токіо провели дослідження найстаріших джерел світла у Всесвіті і, ймовірно, виявили одну з перших зірок після Великого вибуху, який відбувся 13,8 млрд років тому. Перші зірки почали формуватися за кілька сотень років після явища.

У своєму дослідженні астрономи використали восьмиметровий телескоп астрономічної обсерваторії Джеміні, що на Гаваях. Вони проаналізували дані дворічних спостережень апарату за інфрачервоним світінням газу в найстарішій надмасивній чорній дірі, що відома людству.

Особливу увагу дослідників привернуло яскраве радіоджерело – другий за віком квазар ULAS J1342+0928. Він розташований на відстані 13,1 млрд світлових років від Землі і з'явився через 700 млн років після Великого вибуху. 

Завдяки комп’ютерному моделюванню та  аналізу спектру інфрачервоного світла квазара науковці виявили хімічний відбиток зірки, яка утворилася за 100 млн років після Великого вибуху і може бути однією з тих, що були сформовані на початковому етапі розвитку Всесвіту. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрономи виявили старе ядро Чумацького Шляху.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ