Космос, галактика, Чумацький Шлях

Астрономи виявили старе ядро Чумацького Шляху

Depositphotos

Маса ядра приблизно у 100 млн разів більша за масу Сонця

Астрономи виявили старе ядро галактики Чумацький Шлях, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science News.

За допомогою апарату Gaia вчені встановили місце розташування початкового ядра нашої галактики, що являє собою зоряне скупчення, навколо якого сформувався Чумацький Шлях.

"Ми давно припускали, що таке гігантське скупчення старих зірок має розташовуватися десь у центрі Чумацького Шляху, і тепер апарат Gaia нам їх показав", – сказав астроном з Інституту астрономії Макса Планка Ганс-Вальтер Рікс.

На думку фахівців своє "серце" наша галактика залишила у сузір'ї Стрільця. За зовнішнім виглядом воно є круглою протогалактикою, довжиною 18 тис світлових років. Маса ядра приблизно у 100 млн разів більша за масу Сонця, або у 0,2% більше зоряної маси нашої галактики.

"Дослідження дає нам більше інформації про наймолодшу стадію формування Чумацького Шляху. Ми бачили деякі проблиски цієї зіркової популяції раніше, але нова робота дозволяє поглянути на неї цілком з висоти пташиного польоту", – додав астроном.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що космічний супертелескоп "Джеймс Вебб" вперше в історії зафіксував вуглекислий газ на екзопланеті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ