Все тільки починається: в Африці та на Близькому Сході припинило працювати радіо через потужний сонячний спалах

На території Африки та Близького Сходу відбулося масове відключення радіо через спалах, який випромінює активна сонячна пляма. Науковці очікують геомагнітну бурю.

Це сталося 16 вересня, у п'ятницю. Внаслідок впливу сонячного спалаху, який класифікували як М8 у другій за енергією категорії спалахів, на певний час постраждав короткохвильовий радіозв'язок у регіонах планети, повернутих у бік сонця. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Space.com.

Приблизно протягом однієї години в Африці та на Близькому Сході спотворився сигнал радіоаматорів. Згідно з прогнозами британського метеорологічного бюро Met Office, існує вірогідність майбутніх спалахів, доки сонячна пляма AR3098 повністю зникне за лімбом (краєм видимого диска Сонця).

Викид корональної маси (ВКМ), сплеск зарядженої плазми з верхніх шарів атмосфери Сонця, корони, міг слідувати за спалахом. Є версія, що він прямує до нашої планети, а тому Земля може зіткнутися з геомагнітною бурею.

Сонце
Сонце
Фото: Shutterstock

Цікаво, що 15 вересня, у четвер, науковці зафіксували ще один спалах, але слабший. Його пов'язують з ВКМ, який досі вивчають щодо його потенціалу потрапляння на Землю і того, як він на нього впливатиме. Це може бути привабливою подією для мисливців за полярними сяйвами, бо останні стають масштабнішими й більш видимими далі від звичних для них територій.

Після остаточного зникнення сонячної плями AR3098 очікується, що відбудеться втихомирення сонячної погоди. Метеорологічне управління повідомляє, що на поверхні Сонця помітно три сонячні плями, які "стабільні та відносно прості в магнітному відношенні".

Фахівці не виявили жодну підозрілу активність у космічній погоді, яка могла б вказати на те, що наближаються інші активні сонячні плями. Окрім цього, дослідники зафіксували на Сонці корональну діру.

Йдеться про отвір магнітних силових ліній, з якого з великою швидкістю дме сонячний вітер. Цей процес сприяє полярному сяйву у вищих широтах. Згідно з прогнозами, щонайбільш незначна геомагнітна буря буде викликана усім сонячним вітром і ВКМ разом узятими. Тобто, на нашій планеті не має бути нанесена шкода технологіям електро- і радіозв'язку.

Раніше "Дивогляд" повідомляв про те, що інтернет Starlink почав працювати на всіх континентах.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше