Українська кмітливість: хакери, які представилися гарними жінками, розсекретили військову базу рф в окупованому місті

30-річний IT-спеціаліст і засновник групи Hackyourmom Микита Книш розповів про те, як під час повномасштабного російського вторгнення українські хакери чинять опір окупантам

Раніше Книш очолював компанію HackControl, але після початку війни хотів боротися проти росії у лавах СБУ. Ентузіаста туди не взяли, але він вирішив не впадати у відчай і створив групу хакерів, яка за час війни заподіяла значну шкоду рф. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Financial Times.

Для цього 30-річний українець перевів комп'ютерне обладнання та співробітників своєї компанії з безпеки HackControl до підвалу фабрики, де виробляють гаманці. Саме там почало діяти хакерське угруповання, яке назвали Hackyourmom.

Вже під час російських атак на місто Харків спеціалісти організували кібератаки проти ворога. Так, вони зламали популярні на території окупованого Донецька канали у Telegram і почали розповсюджувати проукраїнську інформацію. Згодом хакери переїхали на Вінниччину, де для своєї діяльності користувалася захищеним інтернет-доступом від Starlink.

Хакерська атака
Хакерська атака
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Ця група причетна до багатьох подій, серед яких:

  • затримання чи скасування десятків рейсів до росії через фейкові повідомлення про загрозу вибуху;
  • створення мережі ботів, які "ламали" російські сайти та бази даних військових підрядників рф;
  • "злам" кількох тисяч дорожніх камер відеоспостереження в рф, білорусі та окупованих частинах України та використання їх для відстежування руху ворожих військ, інформацію про які передавали ЗСУ.

Однак, найбільшу увагу хочеться приділити тому, як хакери знайшли російську військову базу біля окупованого Мелітополя. Для цього вони розшукали солдат рф у соцмережах і почали їм писати з фейкових сторінок гарних жінок. "Красуні" змогли змусити окупантів надіслати їхні фото, де була геолокація бази.

"росіяни завжди хочуть трах*тися", – розповів Книш.

Потім Hackyourmom передали ці знімки українським військовим, які вже за кілька днів знищили військову базу, використовуючи артилерію.

"Моєю першою думкою було – я ефективний, я можу допомогти своїй країні", – поділився враженнями один із хакерів.

Журналісти видання Financial Times зазначили, що неможливо повністю перевірити всю вищезазначену інформацію, але її правдивість підтвердили деякі українські чиновники та інші хакери. Також угрупування надало інформацію, яка вказує на правдивість результатів їхньої діяльності.

Раніше "Дивогляд" розповідав, про що у Криму курортник випадково "спалив" координати ППО.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше