Чай

Чи можна заварювати чай кілька разів – дослідження

Shutterstock

Чай – один з найпопулярніших напоїв, який люди споживають щодня по кілька разів. Ароматний чай може наситити організм корисними речовинами, особливо якщо до його складу входять різноманітні трави

Дуже часто люди заварюють чай у спеціальному посуді, а після розливають по чашках впродовж всього дня, а може навіть і наступного. Однак, з цього випливає наступне питання: чи можна пити заварений чай декілька разів, чи краще щоразу готувати свіжий? Відповіддю з вами ділиться "Дивогляд".

Експерти розповідають, що чай може зберігати корисні властивості лише впродовж перших 15 хв після заварювання. Далі з напоєм відбувається процес метаморфози: в листках чаю накопичуються важкорозчинні дубильні й азотичні сполуки, що мають негативний вплив на шлунково-кишковий тракт й активне виділення шлункового соку.

Експерти розповіли, що перша чашка свіжозавареного чаю витягує з листя 70% корисних мікроелементів. Якщо залити ці самі листки кип’ятком вдруге, то корисних властивостей залишиться 30%, а втретє – 10%.

Якщо казати про шкідливі речовини, то в цьому випадку їхня кількість з кожним заварюванням збільшуватиметься. Чим менший відсоток корисних властивостей в чаї, тим вищий відсоток небезпечних домішок.

Скільки разів можна заварювати чай?

Заварений чайний лист має не тривалий термін придатності, який залежить від методу ферментації. Наприклад, чорний чай краще вдруге не заварювати, оскільки й за перший раз він наситить організм корисними мікроелементами. 

А ось якщо вам до вподоби зелений, білий або червоний чай, то їх можна заливати окропом 3-4 рази. При цьому врахуйте, що кожен наступний раз час заварювання необхідно збільшувати на 1-2 хв, а вже заварений чай краще зберігати в холодильнику.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розповіли, якою водою найкраще заварювати чай.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ