У Саудівській Аравії жінку засудили до 34 років через пости у Twitter

Фото із відкритих джерел

Такі звинувачення часто висувають по відношенню до політичних активістів

У Саудівській Аравії жінку засудили до 34 років тюремного ув'язнення за її пости у Twitter. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Washington Post.

Сальма аль-Шехаб у січні 2021 року відпочивала у Саудівській Аравії і вже збиралася повертатися додому до Великої Британії. Тоді ще 33-річній жінці висунули звинувачення, що напряму пов'язані з її активністю у Twitter.

У своїх дописах Шхаб закликала скасування інституту опікунства над жінками з боку старших родичів. Варто відмітити, що він ще й досі існує у Саудівській Аравії і цілком відповідає нормам шаріату.

Жінку звинуватили у провокації та підриві стабільності держави й безпеки суспільства, а також розпалюванні суспільних повстань і поширенні хибних чуток.

Фахівці відмітили, що такі звинувачення часто висувають по відношенню до політичних активістів, особливо, якщо вони критикують наслідного принца Мухаммеда ібн Салмана.

Наприкінці 2021-го Шехаб засудили до шести років позбавлення волі. Вона вирішила подати апеляцію, але в результаті лише збільшила собі термін до 34 років. Нині це найдовший вирок для мирного активіста у Саудівській Аравії.

Сторінка у Twitter жінки ще й досі активна. В одному з останніх твітів вона благала Бога дарувати їй сил, які допоможуть винести несправедливість. А за два дні до арешту вона ретвітнула класичну арабську пісню про те, що їй не вистачає компанії коханої людини.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що жінки Афганістану протестують проти обмежень Талібів.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ