Facebook

Facebook допоміг правоохоронцям переслідувати 17-річну дівчину, яка зробила аборт

Shutterstock

Meta надала поліції всю необхідну інформацію про користувачку мережі

Популярна соцмережа Facebook допомагала поліції переслідувати 17-річну особу, яка позбулася дитини шляхом аборту. Детальніше про цей випадок розповідає "Дивогляд" із посиланням на TechCrunch.

Компанія Meta надала правоохоронцям всю необхідну інформацію про 17-річну користувачку Facebook, яку звинувачують у використанні таблеток для аборту. І замовила вона їх начебто поштою. 

Справу дівчини розслідував детектив штату Небраска. Згідно з інформацією, яку надав Facebook, у своїх повідомленнях дівчина активно обговорювала тему прийому препаратів для аборту. В результаті цього поліція влаштувала обшук у будинку родичів підозрюваної і вилучили шість смартфонів та сім ноутбуків.

У такий спосіб правоохоронці мають на меті відшукати докази того, що дівчина замовляла собі таблетки для аборту.

Наразі дівчину засуджують одразу за три злочини:

  1. проведення аборту після 20 тижня вагітності;
  2. проведення аборту без ліцензії;
  3. приховування смерті людини та неправдиві свідчення.

Щоправда, варто відмітити, що після того, як поліція переглянула інформацію, надану компанією Meta, вона не знайшла жодних доказів того, що дівчина дійсно скоїла злочин.

Згодом Meta прокоментувала цю ситуацію наступним чином:

"У дійсних ордерах, які ми отримали від місцевих правоохоронних органів на початку червня, до рішення Верховного суду, не згадується аборт. Ордери стосувалися звинувачень, пов’язаних із кримінальним розслідуванням, і судові документи вказують на те, що на той час поліція розслідувала справу мертвонародженої дитини, яку поховали, а не рішення зробити аборт", – йдеться у повідомленні.

Варто відмітити, що 24 червня Верховний суд США дозволив штатам самостійно вирішувати дозволяти чи забороняти аборти у своїх регіонах. Якщо влада штату забороняє цю процедуру, то скоєння аборту автоматично прирівнюється до злочину. 

Разом із цим, багато копаній запровадили спеціальну систему дотримання конфіденційності особи, що бажає позбутися дитини шляхом аборту.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що кількість користувачів Instagram в Україні різко зменшилася.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ