Instagram

Кількість користувачів Instagram в Україні різко зменшилася – чим це обумовлено

Shutterstock

Фахівці провели аналіз статистики Instagram та Facebook

Кількість користувачів популярної соцмережі Instagram різко впала. Чому це відбулося, розбирався "Дивогляд" із посиланням на комунікаційну агенцію Plusone social impact.

Сьогодні майже у кожного є своя сторінка в Instagram і навіть не одна. Наразі кількість українських користувачів соцмережі дорівнюється близько 13,2 млн, але без врахування мешканців Донецької та Луганської областей. Разом із цим, кількість українських користувачів зменшилась на 2,5 млн. 

Фахівці, які проводили дослідження, можуть пояснити це тим, що велика частина українців наразі перебувають за кордом, а отже, Instagram рахує їх, як представників іншої країни.

Для проведення аналізу використовувалися наступні джерела: Facebook Ads Manager, дані Державної служби статистики України, Google Trends, TikTok Ads Manager, GoogleAds Reach Planner.

Якщо казати про іншу соцмережу – Facebook, то в цьому випадку ситуація дещо інша. Якщо користувач виїхав, наприклад, до Польщі, то його все одно зарахують до української аудиторії. Попри це, Facebook також зазнав де-яких втрат – кількість його користувачів зменшилася на 150 тис і тепер загальна кількість становить 15,6 млн.

статистика користувачів Instagram та Facebook по регіонах України
статистика користувачів Instagram та Facebook по регіонах України
Фото: Plusone

Найбільше охоплення Facebook та Instagram впало на тимчасово окупованих територіях, а також у регіонах де ведуться бойові дії. 

Якщо спостерігати за статистикою по всіх регіонах України, то можна побачити, що популярність Facebook та Instagram в різних областях відрізняється. Так, на Київщині перевагу надають Facebook (57%), ніж Instagram (49%). А ось найменш популярним Facebook є у Харківській області (25%), а Instagram – у Херсонській області (21%).

Зростання користувачів Facebook спостерігається у Дніпропетровській (3,3% та Черкаській (2,8%) областях. Спад зафіксували у Запорізькій (-11,3%), Миколаївській (-13,5%), Херсонській (-16,5%), Київській (-19,1%) та Харківській (-21,1%) областях.

статистика користувачів Instagram та Facebook по регіонах України
статистика користувачів Instagram та Facebook по регіонах України
Фото: Plusone

Кажучи про вікові категорії користувачів, то соцмережею Instagram найчастіше користуються особи, віком 21-22 роки (626,3 тис). Після 30 років найбільше надають перевагу Facebook.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Facebook та Instagram дозволили закликати до насильства над російськими військовими та путіним.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ