Прапор України

Інвестиційна привабливість України впала до показників 2013 року – ЄБА

Shutterstock

І причиною цього є не лише війна на території нашої держави

У 2022 році індекс інвестиційної привабливості сягнув найменшого значення з 2013 року, розповідає "Дивогляд" із посиланням на повідомлення Європейської бізнес-асоціації.

Лише за 6 місяців Україна значно знизила свій інтегральний показник індексу інвестиційної привабливості до 2,17 балів з 5 можливих. Зрозуміло, що це є наслідком війни на нашій території.

Водночас є ще кілька чинників, які сприяють зменшенню індексу привабливості України – корупція і слабка судова система.

Раніше цей показник опускався під час пандемії COVID-19 і дорівнював 2,4 бали. Під час Євромайдану ця цифра становила 1,8 бали і ще й досі цей індекс вважається найнижчим за всі часи проведення дослідження.

Однак, вже після Революції гідності показник помітно зріс. На аналогічний результат в ЄБА очікують й після завершення війни.

"Стан інвестклімату опинився відкинутим до 2012–2013 років, ще до початку будь-яких воєнних дій. І це доволі непоганий результат, як на мене, зважаючи, що в країні триває повномасштабна війна. Це свідчить і про стійкість українського бізнесу, і про мужність наших людей, а також про те, що реформи й позитивні зміни останніх восьми років дали нам певний запас міцності", – сказала Анна Дерев’янко – виконавча директорка ЄБА.

Сьогодні близько 53% СЕО вважають інвестиційну привабливість нашої країни надто несприятливою. Ще півроку тому цей показник становив лише 5%. 

Щодо керівників компаній, 34% вважають інвестиційне середовище України несприятливим. З них 4% – представники юридичного й консультаційного бізнесу.

Попри таку негативну статистику 91% компаній заявили, що мають намір продовжувати діяльність на ринку України, а 55% готові інвестувати у державу навіть у час війни. 

Також близько 12% впевнені, що для нових інвесторів зайти на український ринок цього року буде вигідно, але решта 57% мають протилежну думку.

Кажучи про позитивні зміни, які сприятимуть підвищенню індексу привабливості України, варто відмітити надання нашій державі статусу кандидата на вступ до ЄС, скасування мит і квот на український експорт, а також "транспортний безвіз" з Європейським Союзом.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, яких спеціалістів найбільше потребують українські роботодавці.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ