Парфум

Стародавній рецепт допоміг відтворити парфуми, яким 3,2 тис років – фото

Shutterstock

Формула належить першій жінці-хіміку

Турецькі вчені відтворили 3200-річні месопотамські парфуми завдяки стародавньому рецепту, який був вигравіруваний на глиняних табличках. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Ancient origins.

У проєкті взяла участь Турецька академія запахів і Асоціація культури ароматів. Відтворити парфуми вдалося у лабораторних умовах. Їхній рецепт належить першій жінці-хіміку Месопотамії Таппуті, яка його створила 3,2 тис років тому.

"Археологи знайшли ім'я Таппуті на парі клинописних табличок, виявлених під час розкопок на півдні Туреччини, яка в другому тисячолітті до нашої ери була частиною Вавилонської Месопотамії. Знахідки датувалися 1200 до н.е., на яких Таппуті представлялася як хімік і досвідчена виробниця прекрасних месопотамських парфумів", – розповіли дослідники.

На цих табличках була інструкція створення ароматів стародавньою аккадською мовою. Для цього Таппуті використовувала комбінацію різних видів квітів, олії, лепехи, циперуса, мирри, хрону, спецій і бальзаму. Вона з'єднувала ці інгредієнти в одному відварі, переганяла його та фільтрувала. 

"Ми змогли знайти відповіді на такі питання, як створення аромату та процес дистиляції. Кожен клинопис на табличці викликав у нас різне хвилювання, і ми здійснили подорож у часі, коли змогли відчути цей запах у лабораторії", – поділився голова академії запахів Біхтер Ергюль.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Китаї посеред ресторану випадково знайшли сліди динозаврів.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ