Годинник

Річ мертвого диктатора: на аукціоні продали за $1,1 млн годинник Гітлера – фото

Alexander Historical Auctions

Захід обурив Європейську асоціацію єврейських організацій

У США в рамках аукціону продали наручний годинник німецького диктатора Адольфа Гітлера за $1,1 млн. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на DW.

Це сталося у четвер, 28 липня, в аукціонному домі Alexander Historical Auctions у штаті Меріленд, США. Годинник на золотому корпусі має зображення орла та свастики, а також ініціали лідера німецьких нацистів. За цю річ спершу хотіли отримати від $2 млн до $4 млн, але її купили за $1,1 млн.

Цей годинник подарували Гітлеру у 1933 році члени Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини. 4 травня 1945 року, за 4 дні після самогубства диктатора, аксесуар начебто знайшов французький солдат у колишній альпійській резиденції диктатора в Берхтесгадені. В аукціонному будинку стверджують, що протягом десятиліть ця річ знаходилася у володінні сім'ї військового.

Цікаво, що організаторів цих торгів розкритикувала Європейська асоціація єврейських організацій.

"Продавати такі предмети – огидно", – сказав у відкритому листі до організаторів голова асоціації, рабин Менахем Марголін.

Марголін вважає, що історичні артефакти, пов'язані з нацистами, мають зберігатися у музеях, а не продаватися на аукціонах. Загалом цей лист підписали понад 30 представників єврейських організацій з Європи та Ізраїлю.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що скульптуру "Ненаситний путін" продадуть на аукціоні, щоб допомогти Україні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ