Торнадо

Що відбувається всередині торнадо та як воно утворюється – науковці

Shutterstock

А ви про це знали?

Дослідники поділилися інформацією щодо внутрішньої структури торнадо, яку отримали завдяки певним інструментам. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Grunge.

Учені не можуть розмістити на шляху торнадо камери, бо сильний вітер і уламки їх пошкодять. Тим не менше, вони все одно мають дані, отримані за допомогою мобільних доплерівських радіолокаторів. Цими пристроями можна керувати поряд із торнадо, але їх все одно треба тримати на безпечній відстані.

Виявилося, що у центрі торнадо є вільна зона чи хоча б зона, де немає дощу та сміття. Там дмуть сильні вертикальні вітри, здатні здувати дорожнє покриття з доріг. Цей простір оточує кільце сильного дощу й уламків, що зазвичай рухаються назовні, у бік від центру торнадо.

А ось ділянки зливи, які знаходяться неподалік від торнадо, здатні спіралеподібно закручуватися всередину до ділянки обертання. Це нагадує спіральні смуги, що простягаються назовні. Окрім цього, науковці стверджують, що часто торнадо насправді не спускаються з хмари на землю, а утворюються на землі та швидко піднімаються вгору, що переважно займає менше хвилини.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що дослідники висунули гіпотезу щодо того, як інопланетяни спілкуються між собою.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ