Сергій Жадан

Сергій Жадан став лауреатом Премії миру німецької книжкової торгівлі

Ганна Грабарська / pravda.com.ua

"Ми маємо перемогти в цій війні, ми мусимо захистити своє майбутнє"

Український письменник Сергій Жадан став лауреатом Премії миру німецької книжкової торгівлі 2022 року. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Опікунську раду премії.

"Ми вшановуємо українського письменника та музиканта за його видатну мистецьку творчість та гуманне ставлення, звернене до людей, які воюють, і допомагає їм, ризикуючи своїм життям", – розповіли журі.

Там відзначили, що у своїй творчості Жадан переносить читача у світ, який зазнав великих потрясінь і водночас живе традиціями. Його тексти показують, як війна та руйнування впливають на світ і людей, а також одночасно письменник знаходить власну мову та демонструє те, чого інші протягом довгого часу не бажали помічати.

"У поетично-радикальному тоні Сергій Жадан досліджує, як попри все насильство люди в Україні намагаються вести незалежне життя, позначене миром і свободою", – йдеться у повідомленні.

Жадан вже прокоментував цю подію:

"Дякую німецьким книговидавцям та книгорозповсюджувачам за цьогорічну Премію Миру. Дуже важливо, що в німецькому інформаційному просторі присутня Україна. Важливо, що восени на Франкфуртському книжковому ярмарку, де ця премія вручається, Україна буде предметом обговорення. Ми потребуємо зброї, але інформаційної підтримки ми потребуємо так само. Ми маємо перемогти в цій війні, ми мусимо захистити своє майбутнє. Тому нині кожен вияв підтримки української культури працює на нашу перемогу. Величезна подяка всім за солідарність!"

Церемонія вручення премії відбудеться 23 жовтня 2022 року у Франкфурті. Вона присуджується з 1950 року, розмір винагороди становить €25 тис.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про 10 маловідомих фактів про Конституцію України, які ви дізнаєтеся вперше.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ