"Євробачення", Україна

В Україні створили організаційний комітет з підготовки до Євробачення-2023

Shutterstock

Пісенний конкурс відбудеться в Україні

В Україні створили Організаційний комітет з підготовки та проведення найпопулярнішого пісенного конкурсу Європи "Євробачення-2023". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Урядовий портал.

Керівниками оргкомітету стали прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та голова Офісу президента Андрій Єрмак. Посаду заступника керівників зайняв міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко

Ткаченко повідомив, що пісенний конкурс відбудеться в Україні і організація розпочнеться навіть в умовах воєнного стану. Організаційні роботи розпочнуться найближчим часом. 

"Європейці продемонстрували підтримку України, коли голосували серцем за наших представників. У результаті ми втретє виграли Євробачення. Завдяки гурту Kalush Orchestra ми отримали нагоду вимагати миру для українців. Ми будемо організовувати Євробачення в умовах воєнного стану, тому потрібно дуже швидко розпочати роботу. Адже маємо провести пісенний конкурс на належному рівні", – зазначив міністр культури.

ЄВРОБАЧЕННЯ-2022: ЯК УКРАЇНА ЙШЛА ДО ПЕРЕМОГИ?

За результатами Нацвідбору цього року нашу державу на Євробаченні представляв гурт Kalush Orchestra із конкурсною піснею "Stefania". Від України на участь у конкурсі було 27 претендентів.

У зв'язку із повномасштабним вторгненням росії на територію України виникали сумніви щодо можливої участі українців у пісенному конкурсі. Однак, було вирішено йти і боротися за перемогу. А ось росіянам категорично заборонили брати участь в конкурсі через військову агресію.

"Євробачення-2022" відбувалося в Італії, місті Турин, на арені "Пала Альпітур".

Від самого початку букмекери прогнозували українцям п'яте місце у рейтингу переможців. Першість знову віддавали італійцям. Однак, цей прогноз дуже швидко змінився і вже за кілька днів незмінним лідером була Україна. Італії вже пророкували друге місце.

Перший півфінал пісенного конкурсу відбувся 10 травня. У ньому Kalush Orchestra виступили під номером 6. Реакція залу і суддів була неймовірною. Упродовж всього виступу глядачі аплодували стоячи, тримаючи в руках прапор України або плакати зі словами підтримки.

Звичайно, що українці пройшли до фіналу і дали Україні і всім її жителям обіцянку, яку виконають в разі своєї перемоги.

Що цікаво, навіть в умовах конкуренції представники інших країн висловлювали свою підтримку Україні та визнавали, що саме наша країна має здобути перемогу. І не лише на "Євробаченні".

Фінал найголовнішого пісенного конкурсу Європи "Євробачення-2022" прогримів у суботу, 14 травня. Український гурт Kalush Orchestra виступив під номером 12. Упродовж всього виступу на задньому плані був розміщений прапор Донецької області, а наприкінці пісні колектив закликав врятувати Маріуполь і "Азовсталь":

Україна стала переможцем пісенного конкурсу "Євробачення" у 2022 році, отримавши рекордний 631 бал. Скільки балів журі різних країн віддали Україні читайте у матеріалі "Дивогляду". 

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ