Лікарі

Учені пересадили пацієнту вухо, яке виростили з його тканин – фото

Shutterstock

До клінічного випробування залучать 11 людей

У США успішно провели реконструкцію людського вуха, де для створення 3-вимірного біоімпланту використали тканини пацієнта. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Операцію провели у межах клінічних випробувань. Надалі фахівці хочуть дослідити безпеку та ефективність нових імплантів для людей з мікротією – вроджене недорозвинення вушної раковини або її відсутність.

Зазначається, що ця операцію спершу полягала у 3D-скануванні здорового вуха пацієнта для створення макету, після чого вчені збирали зразки клітин вушного хряща та вирощували їх. Потім клітини змішували з біо-чорнилом на основі колагену, після чого формувалося зовнішнє ухо на основі зазначеної суміші.

Спочатку імплант знаходиться у надрукованій оболонці. Це забезпечує біорозклад і підтримку органу на початкових стадіях росту, після чого оболонка розчиняється у тілі людини. Тобто, вирощене вухо росте після пересадки та згодом стає схожим на природну частину тіла. У подальшому до клінічного випробування залучать 11 людей.

"Імплант AuriNovo вимагає менш інвазивного хірургічного втручання, ніж коли використовуються реберні хрящі для реконструкції. Також очікується, що нова технологія зробить імплантоване вухо гнучкішим, а значить більш схожим на справжнє", – розповіли науковці.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені назвали людський орган, який не старіє.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ