"Азовсталь"

"Я навіть застрелився б": дружина захисника "Азовсталі" розповіла про "сім кіл пекла", через які пройшов її чоловік

Дмитро Козацький

Сьогодні про легендарний полк "Азов" знає весь світ. Українські захисники мужньо відстоювали Маріуполь ціною власного життя, поки їхні рідні молилися за те, щоб знову побачити своїх чоловіків і синів

"Дивогляд" розповідає вам історію українського захисника Богдана Зарицького, який пройшов сім кіл пекла, захищаючи "Азовсталь". 

17 травня Богдан зв'язався зі своєю дружиною Наталією Зарицькою, яка на той час перебувала у турецькому посольстві і понад 10 днів не чула свого чоловіка. Того дня він надіслав їй листа на електронну пошту.

"Написав, що виконуватиме наказ, що є команда зберегти життя, треба здаватися в полон".

"Він жовтого кольору, схудлий. Фото, які були зроблені в лютому в перші дні війни не порівняти з тими, що я отримувала наприкінці квітня та на початку травня. Я сильна і не могла дозволити собі істерику, але ноги в мене підкошувалися, дивлячись на фото чоловіка", – розповідає Наталія.

Чоловік розповів їй про 70 товаришів, які загинули в результаті чергового авіанальоту на "Азовсталь". Вони згоріли буквально до кісток. І хоча жінка розуміла, що ситуація в Маріуполі погіршується з кожним днем, але на той момент вона була надкритичною: постійні бомбардування та обстріли всім можливим озброєнням.

"Наташа, я навіть застрелився б, якби була команда, це було б легкою розв'язкою, найлегшою", – написав військовий з "Азову.

У своїх розповідях дружині Богдан зізнавався, що не раз думав про ймовірність втратити кінцівки та очікував на вірну смерть. Заспокоєння чоловік шукав у книгах, вивчаючи англійську і німецьку за підручниками.

Наталія дорікнула собі у тому, що не наполягла залишити книги німецькою. Мовляв, це могло спричинити ще більшу ненависть в росіян і ймовірну підозру в неофашизмі за співпрацю з Німеччиною.

Згодом Наталія отримала два повідомлення з чужого номера, але розуміла, що пише їй саме її чоловік. Це стало зрозуміло завдяки зашифрованій мові, якою користувалося подружжя.

На той момент Наталія знаходилася разом із дружинами інших "азовців", але жодна з них нічого не чула про свого чоловіка. Впевненість та надію в жінок втілювала думка про те, що влада робить все необхідне для порятунку захисників. 

Перебуваючи у Туреччині, жінки військових не втрачали нагоди поширювати інформацію про ситуацію в Маріуполі, сподіваючись, що цю проблему вирішать. Зокрема, вони просили про проведення процедуру екстракції, яка полягає у вивезення військових з Азовсталі на територію третьої країни.

"Ми вдячні турецьким лідерам та народу Туреччини за ті кроки, які вже зробили, за спроби налагодити діалог. Туреччина була готова прийняти наших бійців, про це говорив Мустафа Джемілєв на прес-конференції", – наголошує Наталія.

Згодом жінки навідалися до Всесвітнього Патріарха Варфоломія, в результаті чого вони ще більше впевнилися, що з їхніми чоловіками і захисниками України все буде добре. Герої потрібні Україні живими.

"Ми хочемо дізнатися, в яких умовах утримуються зараз наші чоловіки: чи їх годують. Чи є умови для сну, чи застосовується до них фізичне насильство. Зараз, на жаль, ми такої інформації не маємо, це наш великий та головний біль та занепокоєння", – поділилася жінка. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" ділився з вами історією волонтерки з Маріуполя, яка пережила російську навалу в місті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ