"Навіть півгодини не було, щоб щось не стріляло": історія волонтерки з Маріуполя, яка пережила російську навалу в місті – відео

"Молодшу сестру відволікала, аби вона дивилася на пташок у небі, а не на тіла мертвих людей на землі"

Історії людей, які пережили російську навалу в Маріуполі і кілька місяців перебували під авіабомбардуваннями та обстрілами, не залишають байдужими нікого. Про своє життя в окупації розповіла волонтерка Аліна Горгуль, повідомляє "Дивогляд".

Жінка все життя прожила на Лівому березі Маріуполя. Саме цей район найпершим постраждав від агресії путінської росії. Тож, коли біля будинку волонтерки почалися обстріли, вона перемістилася ближче до парку Петровського (Кальміуський район).

Жінка зізнається – думала, що весь цей жах триватиме не більше двох днів і лише на околицях. Ніхто не очікував, що все приведе до таких результаті, які ми бачимо зараз.

Коли загарбники обірвали світло, а згодом і зв'язок, і воду, Аліна ходила в центр, щоб зателефонувати своїм близьким і друзям. Майже з перших днів війни ніхто в Маріуполі не знав про те, як розвивається ситуація у країні.

Понад два місяці і ще й досі люди перебувають у страху. Постійні обстріли, нестача їжі та води і чисельні смерті людей, яких ховають просто у дворах.

"Навіть півгодини не було, щоб щось не падало, не стріляло та не вибухало. Це були касетниці, гради, авіабомби… Обстріли були постійні. Я побачила українських військових та своїх друзів з "Азову", морської піхоти та патрульної поліції. Я була дуже рада їм, бо вони  живі, вони тут і нас не залишили. Вони з нами!", – розповідає Аліна.

Люди не боялися швидкої смерті. Більш за все їх лякало те, що це буде довго і болісно:

"Найстрашніша була думка, що ти будеш довго вмирати", – ділиться волонтерка.

Дедалі було ще гірше. Аліна розповідає: якщо раніше кількість авіаударів дорівнювалась десяти, то за кілька тижнів їх було не менше сотні. Вони вже не могли піти набрати воду зі струмка у парку, адже він був під обстрілом.

Тоді люди почали ходити за кілька км через поле, щоб дістати питної води. Ніхто не сподівався, що стрілятимуть навіть по відкритій місцевості, де все прозоро видно. Аліна стала одним зі свідків такого нападу росіян, коли йшла по воду. Ховатися не було де і все, що вони могли зробити, – впасти на землю і молитися за своє життя.

Витримати цього було вже неможливо і страшно. Тоді Аліна вирішила діяти і рятувати своє життя наскільки це було можливо. У волонтерки було багато номерів українських військових у телефоні, а ще патріотичні татуювання, які так не люблять русскіє воякі. Вона не виключала того факту, що за це її можуть вбити і залишити тіло у траншеї.

На щастя, все обійшлося і на блок-посту перевірили лише чоловіків. Жінки і діти були поза підозрою. Їдучи містом Аліна бачила тіла вбитих мирних людей і зруйнований Маріуполь, який кілька місяців тому розквітав, розвивався і був улюбленою домівкою для понад 400 тис людей.

"Молодшу сестру відволікала, аби вона дивилася на пташок у небі, а не на тіла мертвих людей на землі", – каже Аліна.

[social type="fb" url="https://www.facebook.com/watch/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&v=379368177577168"]

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що 8-річний хлопчик, який створив "Маріупольський щоденник", ще й досі перебуває у заблокованому місті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше