Український військовий

Що буде, якщо після отримання повістки не відвідати військкомат або ТЦК

Shutterstock

Детальна інформація

Верховна Рада на 3 місяці продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію в Україні, а тому "Дивогляд" розповість про відповідальність, яка передбачена за неявку до військкомату після отримання повістки.

Нагадаємо, що мобілізації підлягають усі громадяни України віком від 18 до 60 років, які можуть виконувати свій військовий обов’язок, окрім винятків, передбачених законодавством. Коли особа, яка підлягає мобілізації, отримає повістку, то вона зобов'язана з'явитися у військкоматі чи в територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).

Якщо особа належить до категорії, яка не підлягає мобілізації, то вона повинна терцентру комплектування та соцпідтримки надати документи, які підтверджують підстави для звільнення від мобілізації. Якщо особа не з'явилася у військкомат чи ТЦК після отримання повістки, то для неї передбачені наступна відповідальність:

  • Згідно зі статтею 210 КУпАП, за нез'явлення за викликом до ТЦК для визначення призначення у воєнний час передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 3 400 − 5 100 грн з подальшим доставлянням особи до ТЦК.
  • Згідно зі статтею 337 ККУ, якщо призовника проінформували про необхідність з'явитися до ТЦК під час телефонної розмови, за умови наявністю доказів виклику, оформлених у належному процесуальному порядку, особу можуть притягнути до кримінальної відповідальності у вигляді штрафу 5 100 − 8 500 грн або виправних робіт на строк до одного року.
  • Згідно зі статтею 336 ККУ, у випадку подальшого ухиляння військовозобов'язаним від виконання мобілізаційного розпорядження про направлення на проходження військової служби (у тому числі після проходження медкомісії) – особу можуть притягнути до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

Національна поліція має право адміністративного затримання військовозобов'язаних, якщо вони порушили законодавство про мобілізаційну підготовку та мобілізацію і доставляти їх до територіального центру комплектування (стаття 259, стаття 262 КУпАП, ч. 3 ст. 38 Закону України Про військовий обов'язок і військову службу).

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, кого не мають права призвати навіть у військовий час.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ