Драматичний театр в Маріуполі, Драмтеатр

Маріупольський Драматичний театр продовжить свою діяльність попри війну

відкриті джерела

Стало відомо, яку виставу зіграють першою

Маріупольський Драматичний театр продовжить свою діяльність, незважаючи на російську навалу, повідомляє "Дивогляд".

Сьогодні український Маріуполь вважається містом-привидом, яке найбільше постраждало від російського вторгнення. Окупанти не проявили жалю ні до кого і знищували все, що тільки могли.

16 квітня російські вояки скинули авіабомбу на Драмтеатр, де на той час від війни ховалися місцеві жителі. В результаті загинуло понад 300 цивільних.

Постраждали також і документація театру, костюми та інші атрибути, але ніяка жалюгідна "рассія" не завадить продовженню роботи Драматичного театру, який вже має плани.

Як стало відомо, Драмтеатр відновлює свою діяльність у приміщенні Закарпатського обласного академічного музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв, що в Ужгороді.

Виконуюча обов'язки директорки Донецького академічного обласного драмтеатру Людмила Колосович впевнена, що зможе поновити роботу театру і збереже пам'ять про Маріуполь навіть за тисячу км.

"Люди невідомо де. Вони або на окупованій території або за кордоном. Їх розкидало повсюди. Вони не виходять на зв’язок. Я одна. А одній – це дуже важко. Та в Ужгороді я відчула, що з такою командою, такою потужною підтримкою я зможу це зробити. Зможу відновити роботу театру, – каже Людмила Колосович.

Жінка навіть продумала програму, яку планує втілити в життя найближчим часом.

"Я зрозуміла, що ми маємо ставити. Це вистава про Василя Стуса. Писати таку п’єсу немає часу. Та ми разом знайшли дуже актуальний твір, який називається "Іду за край" про життя і долю цього українського поета. Автори – Ольга Гаврилюк і Роман Семисал, котрий зараз на передовій", – додає Людмила Колосович.

В театрі Ужгорода запевняють, що вони пишаються тим, що можуть допомогти маріупольцям відродити весь той спадок і повернути собі життя, яке вони втратили у заблокованому Маріуполі. 

"Ми керувалися при погодженні тими міркуваннями, якими би керувався кожен свідомий українець: якщо хтось потрапив у складні життєві обставини, то наш обов’язок – сприяти тому, аби налагодити роботу. У даному випадку допомогти та підтримати колектив колег. Будуть виділені окремі приміщення для роботи театру з Маріуполя. А сценічні майданчики, матеріально-технічну базу будемо використовувати спільно", – розповідає директор Закарпатського академічного обласного українського муздрамтеатру ім. братів Шерегіїв, Василь Марюхнич.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що українець показав відновлений Драмтеатр в Маріуполі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ