Прапор США

У США випустили інвестиційні монети з українською символікою – фото

Фото із відкритих джерел

"Як сонце для соняшника – єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Вітчизна – найбільша цінність"

У США вирішили випустити срібні інвестиційні монети, у дизайні яких відобразили українські національні символи. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Музей грошей Національного банку України.

"Американські срібні інвестиційні монети номіналами 1 долар США 2022 року випуску – серед монет, що увічнюють мужній опір українських захисників російським окупантів та прагнення українців захистити свою незалежність та суверенітет. На реверсах обох монет зображена жінка, яка втілює образ Свободи. Дизайн зворотної сторони монети створений за мотивами ескізу художника і медальєра Адольфа Олександра Вайнмана "Свобода, що йде"

Першопочатково цей дизайн використовувався для розмінної монети США номіналом 50 центів, яку карбували у період 1916–1947 років. У зовнішньому вигляді монет цього року відобразили різні українські національні символи. Так, на реверсі першої монети біля жінки у квітковому вінку розвівається синьо-жовтий прапор, а на реверсі другої – Свобода у кольорах українського стягу крокує по соняшниковому полю.

"Соняшник здавна вважається українським символом любові до Батьківщини. Коли сонце сідає, сонях сумно опускає голівку – так і людина на чужині сумує за рідною землею. Як соняшник повертається за сонцем, так і людина своїми думками та ділами завжди пов'язана зі своєю Батьківщиною. Як сонце для соняшника – єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Вітчизна – найбільша цінність"

Окрім цього, суцвіття соняха – також символ скорботи за загиблими на Донбасі українськими героями та символічне втілення Дня пам'яті захисників України, який кожного року відзначають 29 серпня. На аверсі обох монет зобразили культового американського орла у польоті.

Дизайн аверсу інвестиційних монет цього типу в 2021 році оновила та створила художниця Емілі Дамстра. На лицьовій стороні другої монети зображення орла – кольорове, яке виконали у кольорах української символіки.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Нацбанк випустить пам'ятні монети, присвячені війні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ