Млин Петера Діка

В українському Нью-Йорку рашисти спалили млин, який пережив дві світові війни – фото й відео

Надія Гордіюк

"Ми його відбудуємо, і це буде пам'ятник перемоги у цій війні"

На Донеччині через дії російських окупантів було пошкоджено млин німця Петера Діка, побудований у 1903 році. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Вільне радіо".

Це сталося у неділю, 8 травня, у Нью-Йорку. Ворожий снаряд потрапив у будівлю старого парового млина та спричинив пожежу. 

"День пам'яті та примирення, коли весь світ вшановував пам'ять жертв нацизму, рашисти запальними снарядами гатили по історичній частині унікального європейського селища Нью-Йорк. Горіла та частина, де розташовані пам’ятки архітектури, які збереглися й у роки Другої світової війни. Найстрашніше, мене душать сльози, – палав млин Пітера Діка. Чорний дим стояв над усім селищем. Це один з шести млинів, які несли промислову славу Нью-Йорка. Він один вистояв – революції, війни та гітлерівський нацизм", – розповіла місцева громадська діячка Надія Гордіюк.

Жінка сподівається, що будівлю вдасться колись відбудувати. Судячи за відео, вигоріла верхня частина.

"Там дуже добра німецька цегла. Я маю надію, що стіни збережуться! Перекриття вже були зруйновані до того. Це символ стійкості, цей млин один вижив – попри всі війни та злочини! Ми його відбудуємо, і це буде пам'ятник перемоги у цій війні"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що легенда футболу Шевченко не стримав сліз на телебаченні, розповідаючи про війну в Україні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ