Галактика М77 і чорна діра всередині неї

Астрономи знайшли підтвердження популярній теорії, що існує вже 30 років

eso.org

Фахівці спостерігали за надмасивною чорною дірою, що розміщується всередині галактики

Учені-астрономи під час спостереження за надмасивною чорною дірою знайшли підтвердження теорії, що існувала 30 років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ESO.

Фахівці приділили увагу центральному ядру галактики М77. Ядро галактики (AGN) активно випромінює енергію у різних діапазонах. Причиною цього є наявність всередині нього надмасивної чорної діри.

Учені звернулися також і до теорії "Єдиної моделі AGN", яка стверджує, що різні типи активних ядер галактик мають ідентичну природу. Результати дослідження галактики М77 підтвердили правдивість цієї гіпотези.

 

Спостереження за активними ядрами галактик, що проводилися за допомогою Дуже великого телескопа, показали, що AGN насправді ж відрізняються. Одні ядра мають здатність породжувати потужні викиди радіовипромінювання, у той час, як інші роблять це цілком спокійно і рівномірно.

Також існують види ядер, що випромінюють потужно, але у видимому діапазоні. Інші ж більш спокійні за характером і роблять це без зайвих спалахів.

Учені поясняють такі характерні розбіжності випромінювання різною орієнтацією газопилового диска відносно Землі. Фахівці отримали високодеталізовані відображення газопилової хмари, що розташовується в центрі галактики М77 за 47 млн світлових років від Сонця. Завдяки цьому вони знайшли підтвердження "Єдиній моделі AGN".

Галактика М77 і чорна діра всередині неї
Галактика М77 і чорна діра всередині неї
Фото: eso.org

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені знайшли найбільшу у Всесвіті галактику, що постійно збільшується.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше