Земля та Місяць

Учені розкрили таємницю виникнення Землі та Марсу

Shutterstock

Нарешті знайдено рішення у давній суперечці

Учені з Університету Мюнстера (Німеччина) провели дослідження, під час якого з’ясували, як насправді виникла наша планета. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Нове дослідження, опубліковане у журналі Science Advances, показало, що Земля і Марс утворилися внаслідок зіткнення кількох інших планетарних зародків. Це були величезні каменюки, розміром з Місяць.

Після попередніх досліджень у вчених було дві основні теорії виникнення Землі та Марсу. За першою, планети утворилися внаслідок низки зіткнень великих кам’яних утворень, які, в свою чергу, сформувалися через те, що частинки притягувалися одна до одної під впливом електростатичних зарядів.

Інша концепція передбачає, що планетарні зародки, які врізалися один в одного, не формувалися в Сонячній системі, а прибули з-за її меж.

Учені дослідили матеріали, які їм вдалося зібрати з 17 метеоритів з Марса. Дослідники вивчили склад марсіанських зразків, порівняли вміст ізотопів титану, цирконію та молібдену зі зразками різних груп метеоритів внутрішньої та зовнішньої Сонячних систем.

Виявилося, що 96% складу цих зразків походять із внутрішньої Сонячної системи, і лише 4% походять з-за меж орбіти Юпітера. Тож планетарні ембріони не прибули з далекого космосу, а виникли саме біля Сонця.

Один із авторів дослідження Крістоф Буркхардт заявив, що ці знання дозволяють нарешті зрозуміти з чого і як саме була сформована наша планета. Щоб краще дослідити будівельний матеріал, який сформував Землю, вчені планують шукати зразки від орбіти Землі у напрямку Сонця.

Нагадаємо, на початку грудня сонячний зонд NASA вперше в історії увійшов в атмосферу Сонця. Згодом учені показали, що ж там побачили.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ