Радіогалактика Алкіоней

Учені знайшли найбільшу у Всесвіті галактику, що постійно збільшується

Science Alert

Стало відомо, що знаходиться в центрі цього величезного об'єкта

Астрономи виявили найбільшу у Всесвіті галактику, розміри якої стали справжньою несподіванкою. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert, цей космічний об'єкт продовжує збільшуватися.

Йдеться про радіогалактику Алкіоней, що знаходиться за 3 млрд світлових км від планети Земля. Вона особлива, оскільки у порівнянні зі звичайними галактиками має більше радіовипромінювання.

За своїми розмірами об'єкт у 166 разів перебільшує Чумацький Шлях і становить 16,3 млн світлових км у довжину.

Радіогалактика складається з основного скупчення зірок та різноманітних величезних струменів. Саме ці струмені продовжуються активно рости і таким чином збільшують розміри галактики. Що саме сприяє цьому поки що залишається загадкою.

"Ми вважаємо, що всі величезні радіогалактики мають властивості своїх галактик-господарів. Саме від характеристик цих галактик у центрі радіогалактик і залежить їхнє зростання", – розповідає Мартіна Оей із Лейденської обсерваторії.

  • Що знаходиться всередині радіогалактики?

Учені привернули особливу увагу до цього питання і встановили, що в центрі цього величезного об'єкта роміщується еліптична галактика. Її маса у 240 млрд разів більша за масу Сонця, а чорна діра – у 400 млн разів. 

"Незважаючи на свої гігантські розміри, у Алкіонея фізичні характеристики його галактики-господаря схожі на інші радіогалактики. Виходить, для того, щоб стати величезною радіогалактикою, цьому утворенню не потрібні надмасивні галактики та чорні діри в центрі", – підсумувала дослідниця.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що саме знищило частину нашої планети у далекому минулому.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ