NASA запустить у космос найдорожчий і найпотужніший телескоп в історії – де й коли дивитися наживо

James Webb замінить легендарний Hubble

Після кількох переносів і низки невдач NASA нарешті готова запустити у космос унікальний орбітальний телескоп імені Джеймса Вебба, пише "Дивогляд".

Запуск заплановано на суботу, 25 січня, 14:20 за київським часом.

Запуск транслюватиметься наживо на офіційному каналі NASA:

Ракета-носій Ariane 5, яка виведе телескоп на орбіту, буде запущена з космодрому Куру в Французькій Гвіані.

Ariane 5
Ariane 5
Фото: NASA

Технічна команда має дуже точно все розрахувати, адже у них буде лише 30 хвилин на те, щоб вивести ракету в правильну точку. Після цього космічна обсерваторія 29 днів самостійно летітиме до точки L2 системи Сонце-Земля, поступово розгортаючи свої інструменти. Цей період критично важливий, адже, якщо станеться якась поломка, відремонтувати апарат буде неможливо.

На будівництво телескопа Джеймса Вебба пішло понад 20 років і приблизно $9,8 млрд. Над розробкою працювали вчені з NASA, Європейської (ESA) та Канадської (CSA) космічних асоціацій.

Він є найпотужнішою орбітальною обсерваторією в історії людства і має замінити телескоп Hubble, який вірою і правдою відслужив 31 рік.

Телескоп має складане дзеркало, 6,5 метра в діаметрі з площею збираючої поверхні 25 м, також апарат, обладнаний рядом спектрографів, коронаграфів і камер для більш якісного дослідження Сонячної системи, ніж його попередник. Його чутливість у 100 разів перевищує показники Габбла.

Обсерваторія розпочне роботу приблизно наприкінці червня 2022 року.

Якщо все пройде за планом, телескоп допоможе дослідити таємниці формування Всесвіту, темної матерії та знайти ознаки потенційного життя на тисячах екзопланет, виявлених вченими в останні роки.

Нагадаємо, телескоп Hubble за роки своєї роботи провів понад 1,5 млн досліджень. На початку грудня телескоп сфотографував об'єкт Хербіга-Аро, який знаходиться на відстані 1350 світлових років від планети Земля. Цей дивовижний об'єкт отримав назву "небесний світловий меч".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше