Групові тренування

Учені встановили, що трисекундне тренування зміцнює м'язи людини вже через місяць

Shutterstock

Цей експеримент доводить, що навіть короткі вправи мають позитивний ефект

Не секрет, що виконання фізичних вправ сприяє покращенню самопочуття людини та її здоров'я. А чи знали ви, що лише три секунди вправ на день вже через місяць зміцнять вашу м'язову силу? Детальніше про це розповідає "Дивогляд".

Учені з Університету Едіт Коуен провели експеримент із залученням 39 студентів. Добровольців поділили на три групи, які відрізнялися типом мікротренувань.

Кожен з учасників експерименту п'ять разів на тиждень виконував ізометричну, концентричну чи ексцентричну вправу на біцепс. Тип вправи залежав від того, до якої групи належав учасник.

  • Ізометричне скорочення приводить м'язи у нерухомий стан під час навантаження. При цьому вага утримується паралельно до землі;
  • Концентричне скорочення укорочує м'язи у той момент, коли людина піднімає вагу;
  • Ексцентричне скорочення подовжує м'язи. Для цього необхідно опустити вагу, розігнувши при цьому руку.

Вчені проаналізували результати роботи учасників після місяця тренувань. Фахівці виміряли м'язову силу кожного з добровольців і отримали цікаві результати.

У кожного з учасників групи, яка виконувала ексцентричну вправу на біцепс (ексцентричне скорочення), м'язова сила зросла на 10%. Інші ж мали дещо нижчі показники, хоча вправи також позитивно відобразилися на стані м'язів.

"Результати показують, що навіть дуже короткі фізичні навантаження – лише 60 секунд за чотири тижні – можуть збільшити м'язову силу. Люди думають, що потрібно витрачати багато часу на тренування, але це не так. Якісні інтенсивні експрес-навантаження корисні для тіла, оскільки кожне скорочення м'язів має значення", – підсумував співавтор дослідження Кен Носака.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що тренер із фітнесу показав 60-секундний тест для перевірки своїх шансів на довголіття.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ